Przyspieszacze internetu - co o tym sądzić?

(system) #1

Witam! Istnieje pare taki niby przyspieszaczy internetu i nie wiem czy to naprawde działa... nie pamiętam ich nazwy ale jedni mówią że działa inni że nie, a wy co o tym sądzicie?

(Zbysiek4) #2

Nie przyśpiesza a optymalizuje łącze :slight_smile:

(Homik1983) #3

cFosSpeed - program do zarządzania ruchem, kolejkuje pakiety. Nadaje pakietom kontrolnym wysokie priorytety, dzięki czemu mają one pierwszeństwo przez pozostałymi pakietami - co owocuje wydajniejszym wykorzystaniem łącza, czyli jego "przyspieszeniem".

Nie zrozum tego źle.. nie zyskasz nic ponad to co oferuje ci twój provider. Jeżeli masz Internet 1 Mbps to nie licz, że przy zastosowaniu tego programu prędkość pobierania wzrośnie ci do 1,5 Mbps - nic z tych rzeczy :).

(system) #4

Aha. no właśnie cfos speed chyba miałem na myśli...

(Pucekmateusz) #5

Generalnie, przyśpieszenie działania internetu przy użyciu cfos speeda polega na odpowiedniej optymalizacji łącza.

Bez użycia tego programiku, jeśli pobierasz maksymalną prędkością, to rośnie bardzo wysoki ping i łącze jest całkowicie zapchane, nie pozwalając na dobrą prędkość wysyłania i analogicznie taki sam proces występuje w drugą stronę.

Przy optymalizowaniu przez cFos speed, zapobiega się całkowitemu zapychaniu łącza przez kontrolowanie pingu aby nie przekroczył określonej wartości, przez co możesz wykorzystywać 99% przepustowości twojego łącza - zarówno wysyłania jak i pobierania jednocześnie

(system) #6

Dziękuje wam za odpowiedzi zatem czy warto ściągnąć czy to specjalnie nie zamula?

(system) #7

Jak masz firefoxa to adblock + flashblock + fasterfox + firetune i będzie super. Naprawdę.

(Jurasikpiotr) #8

używam cfosspeed i zauważyłem wyraźną zmianę w szybkości wczytywania stron i też w pobieraniu plików (nieznacznie).

(Dawid Klasik) #9

korzystam z sieci LAN z DHCP. Czy warto mi uruchamiac cfos?

(Lordzik10) #10

Przyśpieszacze nie istnieją . Niektore programy tylko optymalizuja łącze . Ja korzystam z Cfosa i duzej różnicy nie wiedze .

(niezDarek) #11

najlepszym przyspieszczem neta jest podpisanie nowej umowy na szybszy net

z własnego doświadczenia cfosspeed poprawił mi wczytywanie stron gdy mam włączonego klienta bittorrent oraz troche lepsze są pingi w CS'ie

(Mancunian) #12

Według mnie na długą metę to nic nie zmienia i nie ma co kombinować.

(Lost World) #13

Co do cFosSpeed to nic specjalnego.

Poczytaj o OpenDNS.