Przyspieszacze internetu - co o tym sądzić?

Witam! Istnieje pare taki niby przyspieszaczy internetu i nie wiem czy to naprawde działa… nie pamiętam ich nazwy ale jedni mówią że działa inni że nie, a wy co o tym sądzicie?

Nie przyśpiesza a optymalizuje łącze :slight_smile:

cFosSpeed - program do zarządzania ruchem, kolejkuje pakiety. Nadaje pakietom kontrolnym wysokie priorytety, dzięki czemu mają one pierwszeństwo przez pozostałymi pakietami - co owocuje wydajniejszym wykorzystaniem łącza, czyli jego “przyspieszeniem”.

Nie zrozum tego źle… nie zyskasz nic ponad to co oferuje ci twój provider. Jeżeli masz Internet 1 Mbps to nie licz, że przy zastosowaniu tego programu prędkość pobierania wzrośnie ci do 1,5 Mbps - nic z tych rzeczy :).

Aha. no właśnie cfos speed chyba miałem na myśli…

Generalnie, przyśpieszenie działania internetu przy użyciu cfos speeda polega na odpowiedniej optymalizacji łącza.

Bez użycia tego programiku, jeśli pobierasz maksymalną prędkością, to rośnie bardzo wysoki ping i łącze jest całkowicie zapchane, nie pozwalając na dobrą prędkość wysyłania i analogicznie taki sam proces występuje w drugą stronę.

Przy optymalizowaniu przez cFos speed, zapobiega się całkowitemu zapychaniu łącza przez kontrolowanie pingu aby nie przekroczył określonej wartości, przez co możesz wykorzystywać 99% przepustowości twojego łącza - zarówno wysyłania jak i pobierania jednocześnie

Dziękuje wam za odpowiedzi zatem czy warto ściągnąć czy to specjalnie nie zamula?

Jak masz firefoxa to adblock + flashblock + fasterfox + firetune i będzie super. Naprawdę.

używam cfosspeed i zauważyłem wyraźną zmianę w szybkości wczytywania stron i też w pobieraniu plików (nieznacznie).

korzystam z sieci LAN z DHCP. Czy warto mi uruchamiac cfos?

Przyśpieszacze nie istnieją . Niektore programy tylko optymalizuja łącze . Ja korzystam z Cfosa i duzej różnicy nie wiedze .

najlepszym przyspieszczem neta jest podpisanie nowej umowy na szybszy net

z własnego doświadczenia cfosspeed poprawił mi wczytywanie stron gdy mam włączonego klienta bittorrent oraz troche lepsze są pingi w CS’ie

Według mnie na długą metę to nic nie zmienia i nie ma co kombinować.

Co do cFosSpeed to nic specjalnego.

Poczytaj o OpenDNS.