Przyspieszanie GTA 4 na laptopie

(Kwasek0) #1

Siema

Zachciało mi się ponownie zagrać w GTA 4. Ostatnio chodziło mi na laptopie w ok.30-40 fpsach ale po godzinie grania miałem artefakty i sekundowe spadki fps.Uległy wyłączeniu opcje "Game recording" (czy jakoś tak) i coś tam w windowsie (tak to wszystko full, high a render distance i te suwaki na najdalej w grze miałem). Czy da się jakoś zoptymalizować GTA 4 pod laptopa? Jakiś patch specjalnie pod laptop ? Jaki jest najlepszy patch (słyszałem że te nowe powodują spadki fps) ? Może jakiś d9dx_xx.dll (w grach dx9 często pomaga :)? Proszę o nie podawanie rzeczy które każdy zna (commandline, gamebooster, zmniejszanie ustawień.) Widziałem gdzieś że instalując ENB można jeszcze dostać dodatkowe FPS, czy to fejk (wydaje mi się że tak) ?

(bart86) #2

sugeruje to przegrzewanie się sprzętu

(Kwasek0) #3

Super, zauważyłem to. Ale nie o to pytam.

(bart86) #4

przegrzewanie się sprzętu powoduje jego degradacje czyli nie wiem jak długo to już trwa i nie wiem jak długo sprzęt pociągnie ale w końcu grafika padnie

sam grzebałem zajmowałem się manipulacją systemem instalowałem programy i jeśli chce się mieć zauważalny wzrost fps w grach to są tylko dwa pewne sposoby mocne podkręcenie sprzętu lub kupienie mocniejszego

inne sposoby jak ci dadzą 3fps więcej to się możesz cieszyć ale czy to odczujesz

instalacja patchy do gier oraz nowszych sterowników może dać zauważalny wzrost fps powiedzmy 20% ale to już zależy od sprzętu i gry nieraz jest to tylko 3% przy tej samej grze

(Kwasek0) #5

Drivery i zmianę konfiguracji każdy zna. Przegrzewał się tylko przy gta 4. Ktoś inny może się wypowiedzieć ?

(Dawidex11) #6

Wątpię żeby były jakieś specjalne patche pod laptopa od samego producenta gry, może od użytkowników ale pewnie działały by na takiej zasadzie że pomniejszały by efekty wizualne gry czy coś podobnego. Jeśli powodem jest przegrzewanie się laptopa to zainwestuj w jakąś podkładkę chłodzącą aby zmniejszyć temperatury. Zmniejszenie ustawień graficznych też może coś pomóc. Też kiedyś grałem na laptopie w GTA 4, dochodziło do tego że laptop się wyłączał bo temperatury były strasznie wysokie, ale ja odczekiwałem i znów grałem. Doszło do tego że po kilku miesiącach padła grafika w laptopie.

(Newton) #7

Witam.

Co do patchy, te nowe czyli łącznie z ostatnim 1.0.7.0 nie powodują spadków a wręcz przeciwnie.

Ostatni okazał się można powiedzieć zbawienny dla tej produkcji i na tym etapie producent zakończył łatanie tej gry.

Gdy ją uruchomisz, gra sama poinformuje Cię o dostępnych aktualizacjach…zainstaluj i się przekonaj.

(Kwasek0) #8

P.S: W hardware w laptopie się nie bawie bo mam jeszcze gwarancje.

P.S.2: Pisałem to jak instalowałem grę. Okazuje się że na very high działa bez zacinki w 40-50 fps.