Przyspieszanie Wentylatora

Poszukuję programy żaby przyspieszyć obroty wentylka na karcie graficznej.

Karta:

GeForce 2Mx400

Wentylatorek:

Nie fabryczny jakiś Noname

Wątpię iż coś takiego znajdę więc proszę Was o pomoc bo mi się komp resetuje :evil: :evil: :evil:

Spróbuj programem speedfan

Chyba nie ma czegoś takiego :? Jeżeli Ci się grzeje to spróbuj zdjąć bok obudowy, może pomoże a jeśli nie to zainstalij jeszcze jeden wentylator w obudowie :slight_smile: Może to zasilacz??

a według mnie wentylator nówke sztuke z regulatorem

Dobra juz se porodziłem dostałem kartę 4MB bo jednak się chipset przegrzał do neta w sam raz… :frowning: :frowning: :frowning:

Wydaje mi sie ze podniesienie obrotow nie jest najlepszym pomyslem. W 99% przypadkow wentylator ktore maja stale obrotu pracuja one na nominalnych napieciach i podniesieniego (a zarazem RPM) bedzie skutkowalo spaleniem wentylatora. W zaleznosci od wentyla moze to nastapic po podniesieniu o 1V a moze i dopiero po 10V… w kazdym badz razie jesli nawet przezyje to zmniejszy to jego zywotnosc i tez moze sie spalic nawet jesli pracuje stabilnie kilka godzin to za 5 min moze zostac z niego dym.

A więc teraz z innej beczki - okazało sie iż to wina płyty głównej, przepala karty…

Orientujecie się po ile stoją płyty główne o takich parametrach:

FSB 133Mhz

Ultra DMA 66

Agp x 4

Wiem że będzie to używana ale cóż

I do tego jakaś grafa, bo ta już siada obraz aczyna migać po 10-15 min.

Błagam o pomoc

;( ;( ;(

ok a pod jaki procek ma być ta płyta ??

Lepsza plyte glowna np K7VT2 (ASROCK :frowning: ) widzialem nowki za okolo 100 zl

Plytka jest pod procesory AMD

Własnie to moze poszuka sie cos innego

Mysle iz rozsadnym zakupem moglbybyc Radeon 9xxx

ja osbiscie mam Radeona 9200 od ASUS’a i nie narzekam

koszt takiej karty na allegro rzedu 150 zl moze nawet mniej

Pozdrawiam,

sorka nie podałem pod jakiego procka otóz jest to celek A bądź Pentium 2 (mam przejściówkę więc piszę oby dwa)