Przyspieszanie

Witam

Pierwszy raz zdarzył mi się taki problem po instalacji win98 wydanie drugie na komp. z ASUS P4V800 i Cel 2,4 wszystko jest niby OK, ale winamp odtwarza jakby na przewijaniu to samo jest z odtwarzaniem filmów Divix, dodam że system instalowałem dwa razy.

Dzięki i pozdrawiam

Ile masz pamięci ?

Asrerisk zadał właściwe pytanie, być może masz przeładowany system.Wywal trochę zbędnych rzecz to może bedzie chulało.Miałem podobny problem , wywaliłem trochę zbędnych gierek i programików i chula. Pozdrawiam!!

Ja mam podobnego problema… Ale to jakos zalezy od dnia, czasami wszystko chodzi jak buza, a czasami po prostu nic nie chce iść. Dodam że mam !!

taaaaaa?? A co naprzykład zrobić takiego żeby WIN XP PRO się uruchamiał przez 7 sek?? A jakiego masz Windowsa?? Napisz jak to zrobić. Please!

Sprawa prosta w właściwościach MÓJ KOMPUTER/WŁAŚCIWOŚCI/ZAAWANSOWANE/OPCJE WYDAJNOŚCI /ODZNACZ -dopasuj dla najlepszej wydajnosci

Później w polecenie uruchom wpisz msconfig polecenie po uruchomieniu przejdż w zakładke uruchamianie i wyłacz wszystko co uznasz za zbedne

Bo to ze system sie długo włącza to jest miedzy innymi zaslugą to ze dużo rzeczy chce sie uruchomic na raz a mozna to później samemu recznie powłączać .

To to ja wiem. Sam tak robiłem, żeby się XPek szybciej uruchamiał.

A o zamykaniu to szkoda gadać, czasami to ponad 1 minute sie zamyka.

Nie wiem o co mu chodzi. Mój kumpel ma ten sam system co ja i mu się zamyka w 5 sek.

u każdego w innym czasie sie zamyka a zalezy to od procesów które system musi zakończyć .

Aha. Ja mam procka: Celeron 2,2GHZ, a mój kumpel Athlon XP 1,6 GHZ.

Pewnie zależy to od pamięci procka czyli cache.

A procesy to wszystkie powywalałem które się dało.

Te w komendzie: services.msc

:arrow: Kuba

Dlaczego piszesz jednego posta po drugim :evil:

Przecież masz możliwość dowolnej modyfikacji

własnych postów - użyj Zmień.

Uzyskasz lepszą czytelność problemu :slight_smile:

Asterisk

jak chcesz żeby ci się xp szybciej wyłączał to Jamaica napisał sprawdzoną porade

Szukamy klucza:

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\WaitToKillAppTimeout

Klikamy prawym klawiszem myszy na WaitToKillAppTimeout i wpisujemy w “Dane wartości” 2000 (mozna mniej ja mam 200).

Teraz szukamy:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\WaitToKillServiceTimeout

Klikamy prawym na WaitToKillServiceTimeout i w “Dane wartości” znowu wpisujemy 2000.

Nie wiem czy dziala u wszystkich bo nie sprawdzalem ale u mnie troche sie szybciej komp wylacza.

Sprawdzana na WindowsXP.

Potwierdzam to bo u mnie też działa :slight_smile:

Ja mam też dla ciebie sprawdzoną poradę patrz na daty. :?