Przyśpieszenie działania maszyny wirtualnej w virtual box

Idę spróbować, dam znać jak poszło. Ten link co dałeś @bachus to jest do czytania czy coś tam się pobiera, bo przejrzałem tak szybko i nic nie widziałem

Zainstaluj system, wyłącz VMke - normalnie z poziomu systemu.
Zrób snapshot.
Włącz VMke i instaluj addonsy, jak się źle zainstalują to wyłącz VMke, przywróć snapshot i kombinuj.
Jak już zainstalujesz addonsy to usuń snapshot bo zajmuje miejsca i może powodować pogorszenie wydajności.

Nie wiem czemu, ale czasami za którymś razem addonsy instalują się poprawnie - nie mam pojęcia od czego to zależy. W ostatnim jednak czasie nie miałem żadnych problemów z ich instalacją.

AAAAAAAA przypomniało mi się coś. One się krzaczą gdy włączy się akceleracje 3D, nie wiem czemu … zobacz czy masz takie ustawienia w ekranie:

System ładnie pracuje na SSD, co prawda nie jest to wydajność taka sama jak na normalnym komputerze, ale jest dość porównywalna.

Czyli już wiemy co było wąskim gardłem dla Twojej wirtualnej maszyny :slight_smile:

Tak na SSD zdecydowanie działa szybciej, wie ktoś jeszcze jak w tym virtualboxie włączyć wirtualizację VT procesora?

http://www.mamkomputer.info/wirtualna-maszyna-virtualbox/

Krok po kroku

Jest jakiś konkretny powód, dla którego używasz VirtualBoxa? Osobiście proponowałbym przerzucenie się na VMWare Playera, jest znacznie lepszy (szybszy też).

Popularność, ktoś mi powie jak włączyć wirtualizację cpu w virtualboxie?

Czemu chcesz włączać wirtualizację CPU? ‘Nested Virtualization’ na tym laptopie to zabójstwo.

Laptopie? Ogólnie chciałem uruchomić emulator androida, ale nie mogę bo muszę mieć wirtualizację cpu.

A chociaż podasz tym razem łaskawie wersję virtual box, model komputera (gdzie masz virtual box), czy dokładnie co robisz (jaki emulator androida) i co jest dokładnie napisane co do wirtualizacji CPU, bo mylisz zbyt wiele pojęć?

Virtualbox jest najnowszy, nie pobieram przestarzałych wersji komputer składany i3 8100 gtx 1050 ti 8 gb ramu ddr4, Płyta główna Gigabyte Z370M D3H w virtualboxie win10 64 bit 3 gb ramu, na dysku ssd, emulator memu, nie wiem jak to będzie wyglądać z innymi ale pewnie tak samo, ogólnie jakby mulił to jeszcze bym przeżył, ale system na nim w ogóle się nie włącza, zatrzymuje się na 59% i mogę czekać i czekać. Widnieje komunikat, że wirtualizacja cpu jest wyłączona i żeby emulator działał 10x szybciej trzeba to włączyć.

Wsparcie dla wirtualizacji czyli Virtualization Technology intela nie ma każdy procesor. Opcję tą włączasz najpierw w BIOS, a potem w VBoxie. Gdzie dokładnie zależy od płyty głównej, ale w nazwie będzie coś z wiązanego z virtualizacją. Jeśli to jest twój procesor to wspiera on VT:

Co do włączenia VT w VBoxie to tutaj jest:

1 polubienie

Może bez przesady z tym 10 razy szybciej, ale chodzi o VT które opisałem wyżej.

1 polubienie

Ja bym zaczął od instrukcji obsługi, strona 34 “Vt-d”
http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/mb_manual_z370m-d3h_e.pdf

A to nic się nie stanie jak w tym biosie to zmienię, jak mówisz, że tylko niektóre posiadają taką opcję ot dla I3 8100 jest taka możliwość?

1 polubienie

A nic się nie stanie jak to w biosie zmienię?

Opcja zostanie zmieniona. Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Co może się stać? Podaj jaki jest obecnie stan tej opcji.

No nie wiem, w biosie nigdy nie grzebałem a z tego co słyszałem właśnie przez bios można najłatwiej coś zepsuć.