Przyśpieszenie internetu, co Wy na to?

Proszę zobaczyć na tą stronę: http://www.idg.pl/news/112297.html - co o tym sądzicie? Pozdrowienia!

Przeczytałem … wpisałem … nie widze różnicy. :slight_smile:

Ale mają refleks co do openDNS ( http://pigmej.eu/index.php/2007/04/06/opendns/ )

Warto używać ich. Są dużo szybsze niż DNS tpsa/netii itd :wink:

szczególnie przy zapytaniach cacheowanych.

Ale dużo by wyjaśniać.

Złączono Posta : 01.06.2007 (Pią) 21:06

Ps. to nie tyle co przyspieszenie internetu co przyspieszenie zapytan DNS:)

To my na to że ktoś znowu wali ściemnę

Wybór optymalnego DNSu może jedynie przyśpieszyć wczytywanie stron www a nie zwiększyć transfer.

Jedynym faktycznym sposobem przyspieszenia transferu jest optymalizacja przesyłania pakietów, ewentualnie zakup szybszego łacza\ 8)

heh, a ja na to że następny durny artykuł który nic mądrego nie wnosi. A czemu?

A no temu że nie ma takiej sztuczki by usługodawca zrobił nam taką przyjemność że kupujemy neta 160 kb/s a mamy tu nagle 320 kb/s to był taki przykład.

Chyba że skorzystać z serwera proxy, ale to się zostanie zbanowanym.

Kwiśnia Twój post również nic mądrego nie wnosi

:lol:

Korzystanie z proxy może przyśpieszyć wczytywanie stron www, pod warunkiem ze korzystamy z serwera proxy pracującego w sieci lokalnej.

Przez kogo ?

Misia Gogo ??

Oczywiście miałem na myśli przyśpieszenie WCZYTYWANIA STRON !!

Też nie do końca prawda. OpenDNS przyspieszają jedynie zapytania do stron.

Ale to jedna z ich kilku zalet

A widać dla zwykłego człowieka różnicę?

Przez tpse.

Kicior:

Widać :slight_smile:

Ochrona phishingowa, autouzupełnianie DNS, podpowiedzi adresów itd;)

Szybsze DNS to jedynie jedna z funkcji OpenDNS.

kwisnia:

Bez obrazy ale bredzisz. Każdy może korzystać z serwerów proxy, jeśli tylko chce i usługodawcy nic do tego. Bo dla niego ważne, żebyś płacił za łącze, a limitów swojej prędkości i tak nie przekroczysz więc sam sobie odpowiedz.

Więc po co serwer proxy, przecież one są po to by szybciej ściągać.

Mój kumpel maił neta 256 kb/s a przestawił coś z serwer proxy i miał neta 1mb/s.

To jak ja mam 512kb/s to powiedzcie mi co i jak zrobić by mieć szybszy. Bez żadnych kosztów dodatkowych :]

Lekkie przyspiesznie rzeczywiscie jest zauważalne. Czy ktoś może powiedzieć jak się w Fx ustawia te skróty? Np. zamiast dobreprogramy zeby było dp?

buahaha żart dnia :x ja też tak chcę mam 1MB przestawię sobie coś w proxy i będę miał 2MB :mrgreen:

No to nie jest żart, sam nie wierzyłem ale jak zobaczyłem to prawda.

Chyba że to usługo dawca coś przestawił jakąś tam proxe.

Ściema jak nic

Sam jesteś ściema :evil: Wez nie wypowiadaj się w tematach o których nie masz pojęcia. Z gimnazjum juz wróciłeś? Tak jak już ktoś tu powiedział, opendns to nie tylko poprawa szybkości.

http://www.opendns.com/

kwisnia mylisz pojęcia.

Jak pisał fiesta - jeżeli serwer proxy stoi w sieci lokalnej,

to masz zwiększenie transferu.

A dlaczego?

Otóż serwer proxy zwykle dostaje od admina sieci większą przepustowość niż komputery klienckie.

Dzięki temu np. proxy może być podpięte na 10Mb/s,

a Ty masz 512kbps.

Dlaczego więc widać różnicę ?

Otóż wewnątrz sieci lokalnej admin nie ogranicza przepływności danych.

Dzięki temu możesz mieć te 10Mb/s między tobą, a serwerem proxy.

W przypadku łącza radiowego, bądź modemowego - nie osiągniesz takiego efektu !

I w żadne bajki nie uwierzę !!

No ja mam Neostrade czyli u mnie tak nie może być.

A kolega ma z kimś neta takie łącze osiedlowe takie, parę osób jest z nim podłączone.

A za co by niby tepsa miała by zbanować, skoro korzystanie z serwerów proxy nie jest nigdzie zabronione :roll:

Złączono Posta : 02.06.2007 (Sob) 18:22

To tylko jedna z możliwości, ale główne przyśpieszenie polega na tym że jeżeli ktoś wejdzie na daną stronę , zostanie ona zapisana na serwerze proxy i następny który na nią wejdzie wczyta ją z o wiele większą prędkością z lokalnego serwera.