Przyspieszenie internetu


(Rtbb) #1

Witam! !!


(fiesta) #2

W dowolnej wyszukiwarce wpisz tunelowanie i wywali ci całą masę stron z linkami do forów dyskusyjnych i stron z artykułami na ten tamat. Tu masz linka do progsa do tunelowania http://download.pchome.de/show.php?SID=795. Zaznaczam że tuneling nie jest działalnością legalną ale biorąc pod uwagę praktyki providerów inyternetowych jest to po części usprawiedliwione. Blokują porty i limitują transfer w celu nie zapychania sieci przez userów Kazaa czy Imesha czy im podobnych.


(Asterisk) #3

To co chcesz zrobić, nie jest legalne. Lepiej

zwrócić się z prośbą o zwiększenie dopuszczalnego

transferu np. w nocy niż, w wypadku odkrycia

czegoś takiego, narazić się na nieprzyjemności.

Rady typu - to jest częściowo uzasadnione są do luftu.

sam pomyśl, jak się zachowasz, gdy paru userów

zablokuje Ci Kazą cały transfer ?

Asterisk


(bolo6) #4

Asterisk, a czy legalne jest zakładanie bloday, kiedy w umowie mamy napisane, że szybkość łącza 512kbp, bez ograniczeń transferowych?

Nigdzie w umowie nie jest napisane, że administrator będzie zakładał blokady. Szanujące się firmy, w wypadku blokowania łącz np przez Kazę, poprostu starają się zwiększać przepustowość łącz.


(Asterisk) #5

Nadal twierdzę, że łamanie umowy przez jedną strońe

nie uzasadnia rewanżu. Podtrzymuję propozycję

kontaktu z providerem. Nie mówiąc już o tym,

że nawet gwarancja szybkiego transferu jest obietnicą.

Szybkości są bardzo różne - nie zawsze zależne od providera.

PS.

W poście Autora nic nie ma o warunkach

umowy - to skąd wiesz, że blokada nie

była z góry założona - a może to sytuacja

( czytaj - userzy) to wymusili.


(Atanazy Bazakbal) #6

To sie chyba nie wczytales lub nie rozumiesz, dostawca internetu gwarantuje Ci transfer do, np. 512 lub 256 kbps. Wystarczy, ze przeliczysz to na bajty i masz. Zapewne w umowie jest tez napisane: "Nie korzystaj z programow przyspieszajacych transfer", jesli tego nie ma, a on Cie ogranicza, to robisz tak jak pisze Asterisk, idziesz i pytasz "o co tu chodzi".


(pysiu) #7

są programy tak zwane przyśpieszacze taki jest np program Accelerate mozesz sie nieco o nim dowiedzieć http://www.webroot.com/wb/products/accelerate/index.php i pobrac wersje czasową a działa on na zasadzie ze optymalizuje pewne składniki np pakiety itp dzieki czemu przyspiesza otwieranie stron i pobieranie plików ze ston zwiekszając pretkość do 300 %


(Piotr 'Virus' Jaczewski) #8

No, tu zapewne trudno cos powiedziec bez dokladnego zapoznania sie z umowa, choc rzeczywiscie jezeli transfer jest blokowany to moze to oznaczac, iz dostawca nie wywiazuje sie z umowy. Jezeli uslugodawca uniemozliwia sciaganie plikow z predkoscia gwarantowana w umowie, to przeciez narusza jej warunki.

Co do pytania RtBB , musisz zajrzec do umowy jaka predkosc maksymalna zobowiazal sie zagwarantowac dostawca, a w szczegolnosci w jakiej jednostce byla ona podana. Wydaje mi sie, ze masz zagwarantowane 128 kbps, co w przeliczeniu na kBps podawane przez wiekszosc programow daje 16 kb/s, czyli wszystko jest w porzadku. W przeciwnym razie (gdy w umowie masz np 256 lub 512 kbps) rzeczywiscie radzilbym, tak jak juz koledzy sugerowali, zwrocic sie do dostawcy z prosba o wyjasnienie sprawy ograniczania mozliwosci korzystania z uslugi. Pewnie dobrze by bylo przedstawic swoje zapytanie do dostawcy na pismie, przynajmniej powinno to zmusic ich do zastanowienia sie nad odpowiedzia :D.


(bolo6) #9

Przy 512, nawet w sieci można uzyskać 60 kilo. A to wystarcza.

Ale transfery poniżej 10 kilo? Ludzie, przecież na modemie uzyskuje się więcej (czasami).

przecież po coś zakładamy stałe łącze.

Jeżeli Admin, chce coś przyblokować, to powinien o tym powiadomić i wyjaśnić. O ile mi wiadomo Kazaa nie jest zabronionym programem.


(Vtu7) #10

Możesz sobie sprawdzić szybkość transferu:

http://www.numion.com/YourSpeed/Checkup ... 0&Layout=1


(Asterisk) #11

Nie jestem do tego przekonany :slight_smile:


(system) #12

Ale tak jest. Kazaa nie jest zabroniona - jest wpełni legalnym programem. :slight_smile: