Przyspieszenie kopiowania plików?


(betmariss) #1

Męczy mnie powolne kopiowanie dużych plików na inną partycję lub dysk zewnętrzny (lapek ma tylko USB 2 :frowning: ). Kiedyś, dawno temu zainstalowałam program TeraCopy, ale nie stwierdziłam żadnego zauważalnego przyspieszenia, więc go odinstalowałam. Zastanawiam się, czy tego typu programy mogą faktycznie przyspieszyć to kopiowanie w odczuwalny sposób, czy to tylko pic na wodę. A jeśli rzeczywiście da się to przyspieszyć, to jaki darmowy program polecacie?


(Bogdan_G) #2

Czy ten lapek ma nadal windows 7?
Wypróbuj portable z bezpośredniego linku:


W ustawieniach masz suwak - prędkość prawie do końca w prawo. Chyba, że chodzi o odzysk ze starych płyt, to ustawiasz dużo przebiegów, ale między dyskami, partycjami, lokalizacjami na tej samej partycji - to idzie bardzo szybko.
Niezbyt dokładnie spolszczony, ale dla mnie programik zrozumiały. Portable ma 129KB, czyli śmiech na sali, taki mały, a potrafi przerzucać gigabajty naprawdę szybko.


(pocolog) #3

Nie bardzo rozumiem, na jakiej zasadzie miałby taki program działać. Czy Windows nakłada jakieś ograniczenia na maksymalną przepustowość łącza? Dlaczego miałby to robić?


(betmariss) #4

Tak, nadal Windows 7 x64, dysk HDD, CPU i3, 4GB RAM
Kopiowanie w ramach tej samej partycji przebiega błyskawicznie, gorzej, kiedy chcę coś skopiować/przenieść na inną partycję lub dysk zewnętrzny.
A ten Unstoppable Copier na pewno w odczuwalny sposób mi to kopiowanie przyspieszy? Bo właśnie jestem ciekawa, w jaki sposób tego typu programy miałyby to kopiowanie przyspieszać


(bachus) #5

A jaki jest obecnie średni transfer? Program nie przeskoczy ograniczeń interfejsu USB 2.0


(freshmeat) #6

Swojego czasu część ludzi uwierzyła, że wgranie nowej wersji systemu uczyni ich iPhone’y wodoodpornymi, więc wiesz…


(betmariss) #7

Nie wiem, na ile można ufać temu co pokazuje system, ale ok. 30MB/s. W każdym razie kopiowanie pliku 4,51 GB trwało 3min 24s


(kacperor) #8

Jeszcze całkiem niedawno ludzie wiercili jacka w iphonie 7 :slight_smile:


(pocolog) #9

4,51GB/3m24s daje coś około 23MB/s. Przepustowość USB 2.0 to około 25-30MB/s więc ciężko coś tutaj więcej wyczarować :wink:


(betmariss) #10

Czyli wygląda, że jednak nie ma sensu instalować programów do przyspieszania kopiowania?


(pocolog) #11

Ja takiego sensu nigdy nie widziałem, bo dla mnie to jest ściema grubymi nićmi szyta :wink:
Maksymalnej prędkości i tak nie uzyskasz, ponieważ zawsze jakiś narzut robi system operacyjny, system plików, antywirus, firmware etc. Jedynie przy kopiowaniu niskopoziomowym, z pominięciem systemu plików można liczyć na wyższe wartości (np. programem DD)