Przyspieszenie startu Windows 7

Mam laptopa ASUS z Windows 7.Dziś rano mieżyłem prędkość włączania komputera - do w pełni funkcjonalnego pulpitu musiałem czekać 2 minuty (wszystkie ładowania itd.)Jakie programy ASUS mogę usunąć bez szkodzenia systemowi, może jakiś link do artykułu o optymalizacji windows seven

Możesz właściwie wyłączyć wszystko z zakładki uruchamianie z msconfig. Zostaw antywirusa, zaporę, oprogramowanie touchpada, reszta jest niepotrzebna. Chyba, że Ci zalezy szczególnie na jakiejś funkcjonalności dodatkowej, typu aplikacje do klawiszy funkcyjnych itp. Możesz zrobić zrzut ekranu. uruchom- msconfig- uruchamianie i zobaczymy co tam masz.

Usunąłem większość wydających się niepotrzebnych rzeczy z autostartu.Komputer jest gotowy do pracy 30 sekund wcześniej, jedyne co mnie denerwuje to to że gdy dodawałem/odejmowałem głosu to na ekranie pojawiała się ładna graficzna ikona a teraz jest brzydka.Jaki dokładnie plik jest za to odpowiedzialny?

Pokaż screen, to Ci podpowiem, czy można jeszcze coś usunąć. Szukaj słów hotkey, quickset. Niestety nie wiem, jak się w asusie ta aplikacja nazywa.

Usunąłem wszystko zostawiłem tylko klucze rejestru: nvidii, od jakichś ikon, touchpada, bluetooth i systemu operacyjnego.Teraz system włącza się w minutę dziesięć sekund.

Nvidie też wyłącz. Co do ikon, to nie mam pojęcia o co chodzi, ale też bym spróbował wyłączyć, najwyżej włączysz, bo to też soft od asusa, a nie systemowy. Bluetooth to już od Ciebie zależy czy jest Ci to potrzebne przy każdym starcie systemu. Dla mnie też do wyłączenia.

Nie rozumiem? Użyj narzędzia wycinanie i wrzuć screen, bo najprawdopodobniej to też do usunięcia.

Mówię Ci o tym dlatego, że po pewnym czasie i kolejnych instalowanych programach tam dojda nowe wpisy. Warto pamiętać co ma zostać, a resztę planowo usuwać.

Beztytuu-4.png

nie da sie powiększyć przecież

… ale zawsze można skorzystać z systemowej lupy :wink:

Anathema , a po co lupa??? Wystarczy + w Operze na klawiaturze

Co do problemu, to w autostarcie nie ma za wiele.

Polecam użyć Iobit Smart Defrag w trybie Deep Optimize

http://www.dobreprogramy.pl/IObit-Smart … 12941.html

KrzysiekX z tego co wiem, to za to odpowiedzialny jest ATK**** mam Asusa :stuck_out_tongue: Więc wiem :stuck_out_tongue: Spróbuj włączać każdy z nich po kolei :stuck_out_tongue:

A z uruchamianiem się nie martw, mój asus włącza się jedyne 2min 30s :smiley: A Vista na tym kompie startowała, przy tej samej ilości programów i takiej samej optymalizacji jedyne 40s.

Więc już wiesz co masz zaznaczyć, ale mimo tego popraw obrazek, żeby coś było widać :slight_smile:

Każdy wpis może skrócić czas startu, ale najpierw muszę go zobaczyć.

A próbowaliście? Bo ja tak :stuck_out_tongue: I nic nie zobaczyłem.

Taa, niewiele to dało :lol:

Po powiększeniu obraz jest rozmazany i nic nie widać, nowego screena zrób.