Przyspieszyć start ubuntu

bardzo wolny masz ten dysk jak na ssd… jak widać na wykresie jego prędkość jest słaba jak na ssd

myślę że możesz też wywalić ze startu takie procesy jak:

anacron, cron, apport, atd oraz ufw

ja używam do tego programu Simple Service Manager

A miałem Ci już napisać, żeby opisał sytuację na twoim dysku SSD :slight_smile:

Crona radzę nie wywalać, jest przydatny.

Pozdrawiam!

może i przydatny jest cron :slight_smile: ja u siebie go wywaliłem ze startowania wraz z systemem :smiley:

no właściwie miałem i mam zamiar opisać porównanie w szybkości działania ubuntu właściwie ogólnie Linux’a na dysku ssd i hdd ale jakoś nie mogę się zabrać za napisanie czegokolwiek xD o swoich spostrzeżeniach na temat działa ssd pod linux’em

rada do autora tematu :

w terminalu:

sudo gedit /etc/fstab

znajdź /dev/sda1 i nie powinno tam być opcji noatime,nodiratime, bo to u mnie akurat jednoznacznie spowolniło pracę całego dysku, domyślnie powinno być i jest:

/ ext4 errors=remount-ro 0 1

tylko że problem w tym że czytając wiele poradników o optymalizacji działania dysku ssd na ubuntu każą zmieniać na:

/ ext4 noatime,nodiratime,errors=remount-ro 0 1

co daje ewidentnie odwrotny skutek do zamierzanego,

jeszcze dygresja i ogólne informacje, na identycznym procesorze czysty ubuntu 10.04 bez jakichkolwiek modyfikacji w bootchart pokazuje że startuje 15 sekund gdy w identycznym stanie system na hdd startował u mnie 28sekund

po tzw optymalizacji całego systemu ssd:8sek hdd:20sek.

mam wakacje więc trzeba sie zebrać i coś napisać jak najszybciej konkretnego :smiley:

Witam.

Warto by się też było zastanowić nad przejściem na ext4 - tylko wiadomo to już jest cała zabawa. Konwersja systemu plików jest czymś pośrednim i nie przyniesie takich efektów jak utworzenie nowego systemu plików.