Przystawka do TV - Android HDMI Dongle


(tomipnh) #1

Witam,

 

Myślałem ostatnio nad przywróceniem młodości mojemu TV, kupiłem kilka lat temu zwykły telewizor LCD pozbawiony tych wszystkich SMART-wynalazków. Wtedy był mi potrzebny bardziej jako monitor niż sam TV, także nie przejmowałem się tym, że jedynie potrafi odtwarzać filmy, muzykę i fotki z nośników.

 

Dzisiaj zastanawiam się nad dodaniem mu kilku funkcji znanych z nowych modeli. To jest jakieś przeglądanie internetów, jakiś youtube, te sprawy. Używał ktoś Dongli HDMI z Androidem? Coś takiego? Bebechy jak w normalnym telefonie, WiFi + USB, HDMI 1080p, miejsce na karte sd i flash.

Używał ktoś tego typu wynalazków? Jak wygląda płynność działania? Są jakieś popularne modele które społeczność moduje?

 

Pozdrawiam, Krzysiek


(lith) #2

Ja kupiłem kiedyś rodzicom, myślałem, że będzie lepiej. To znaczy nie taki sam, ale właśnie takie urządzenie. Niestety zasięg wifi jest beznadziejny, więc jak nie stoi przy routerze to lipa. Filmyw w full hd działają, ale nie z youtube. Youtube strasznie muli. Bebechy jak w smartfonie, ale przy rozdzielczości 1080p to mało, w angry bordsy nie pograsz :wink: Jeśli chodzi o zdjęcia, czy filmy to może byłoby spoko jakby jakieś sensowne oprogramowanie z marketu ściągnąc, bo to co dali fabrycznie jest beznadziejne. U mnie skończyło sie na tym, że już od roku to ustrojstwo czeka aż sie internet dociągnie do niego, a jak chce sie oglądać zdjęcia, czy filmy to podłącza sie po staremu laptopa jakiegoś :smiley: Za to pilot kupiony razem z urządzeniem jest świetny:

  Pilot-MEASY-Smart---Air-Mouse-2-4GHz-tv-

Jeśli jeszcze raz miałbym coś kupować to właśnie chyba samego pilota, żeby się wygodnie korzystało z kompa podłączonego do tv. 


(Jaro070) #3

Dongle mają kiepski zasięg WiFI. Szukaj czegoś z RJ-45 albo złączem RP-SMA na antenę:


(ADR1991) #4

http://hdtvpolska.com/topic/29947-atv1200-enjoytv-geniatech-mygica/

 

Choć wydaje mi się, że lepiej złożyć jakiś komputer typu HTPC do 400 zł i pobawić się XBMC


(tomipnh) #5

Tylko idąc w stronę HTPC z XBMC to zamiast takich popierdółek lepiej już pobawić się w Raspberry Pi czy Odroidy a mi zależy na rozwiązaniu maksymalnie tanim i ootb.

 

Do routera WiFi mam w linii prostej około 3m i ściankę gk, o zasięgu widzę, że to chyba zależy od partii ew. modelu, na wątkach forum androidowego o tym samym modelu jedni mówią że na metrze mają ogromne spadki a inni między piętrami mają fajny zasięg, podejrzewam, że dużo zależy też od natłoku urządzeń w ‘eterze’.

 

Nie oczekuję natomiast cudów od tego urządzenia. Wystarczy mi w miarę płynne działanie tych aplikacji których zwykle używam na technicznie słabszym smartphonie. Jakieś sprawdzenie poczty, kalendarza, facebooka, obejrzenie jakiegoś głupiego filmu na youtubie, ewentualnie odtworzenie jakiegoś avika z samby w sieci lokalnej. Leciwy telefon sobie z tym radzi. 

 

Pozdrawiam, Krzysiek


(Kpc21) #6

Czasem wystarczy zmienić kanał na jakim nadaje router by znacząco poprawić jakość sygnału Wifi. A co do siły sygnału między piętrami, ważne jest też z jakich materiałów budowlanych wykonany jest strop. Beton zbrojony będzie dużo bardziej tłumić sygnał niż zwykły.

 

Przy 3 metrach i kartongipsie zasięgiem się nie przejmuj.


(lith) #7

Zależy co trafisz, u mnie jak sprawdzałem to wifi sensownie chodziło do 0,5-1 metra od AP 


(Kpc21) #8

A patrzyłeś czy nie masz czasem zapchanego kanału?


(lith) #9

Wszystko ok, z resztą sprawdzane na różnych routerach i różnych kanałach.  Inne urządzenia łapią bez problemu - telefony, czy laptopy. Z resztą są 2 AP do wyboru. AP 2 piętra wyżej, centralnie nad widzi od czasu do czasu, ale chodzi bardzo wolno i niestabilnie. Szybko i stabilnie działa właśnie przy ustawieniu tylko zaraz obok routera- kilkadziesiąt cm max. Pewnie chińćzyki zrypały coś z anteną… jeśli w ogóle jest :wink: