Przystawka do TV - Android HDMI Dongle

Witam,

 

Myślałem ostatnio nad przywróceniem młodości mojemu TV, kupiłem kilka lat temu zwykły telewizor LCD pozbawiony tych wszystkich SMART-wynalazków. Wtedy był mi potrzebny bardziej jako monitor niż sam TV, także nie przejmowałem się tym, że jedynie potrafi odtwarzać filmy, muzykę i fotki z nośników.

 

Dzisiaj zastanawiam się nad dodaniem mu kilku funkcji znanych z nowych modeli. To jest jakieś przeglądanie internetów, jakiś youtube, te sprawy. Używał ktoś Dongli HDMI z Androidem? Coś takiego? Bebechy jak w normalnym telefonie, WiFi + USB, HDMI 1080p, miejsce na karte sd i flash.

Używał ktoś tego typu wynalazków? Jak wygląda płynność działania? Są jakieś popularne modele które społeczność moduje?

 

Pozdrawiam, Krzysiek

Ja kupiłem kiedyś rodzicom, myślałem, że będzie lepiej. To znaczy nie taki sam, ale właśnie takie urządzenie. Niestety zasięg wifi jest beznadziejny, więc jak nie stoi przy routerze to lipa. Filmyw w full hd działają, ale nie z youtube. Youtube strasznie muli. Bebechy jak w smartfonie, ale przy rozdzielczości 1080p to mało, w angry bordsy nie pograsz :wink: Jeśli chodzi o zdjęcia, czy filmy to może byłoby spoko jakby jakieś sensowne oprogramowanie z marketu ściągnąc, bo to co dali fabrycznie jest beznadziejne. U mnie skończyło sie na tym, że już od roku to ustrojstwo czeka aż sie internet dociągnie do niego, a jak chce sie oglądać zdjęcia, czy filmy to podłącza sie po staremu laptopa jakiegoś :smiley: Za to pilot kupiony razem z urządzeniem jest świetny:

  Pilot-MEASY-Smart---Air-Mouse-2-4GHz-tv-

Jeśli jeszcze raz miałbym coś kupować to właśnie chyba samego pilota, żeby się wygodnie korzystało z kompa podłączonego do tv. 

Dongle mają kiepski zasięg WiFI. Szukaj czegoś z RJ-45 albo złączem RP-SMA na antenę:

http://hdtvpolska.com/topic/29947-atv1200-enjoytv-geniatech-mygica/

 

Choć wydaje mi się, że lepiej złożyć jakiś komputer typu HTPC do 400 zł i pobawić się XBMC

Tylko idąc w stronę HTPC z XBMC to zamiast takich popierdółek lepiej już pobawić się w Raspberry Pi czy Odroidy a mi zależy na rozwiązaniu maksymalnie tanim i ootb.

 

Do routera WiFi mam w linii prostej około 3m i ściankę gk, o zasięgu widzę, że to chyba zależy od partii ew. modelu, na wątkach forum androidowego o tym samym modelu jedni mówią że na metrze mają ogromne spadki a inni między piętrami mają fajny zasięg, podejrzewam, że dużo zależy też od natłoku urządzeń w ‘eterze’.

 

Nie oczekuję natomiast cudów od tego urządzenia. Wystarczy mi w miarę płynne działanie tych aplikacji których zwykle używam na technicznie słabszym smartphonie. Jakieś sprawdzenie poczty, kalendarza, facebooka, obejrzenie jakiegoś głupiego filmu na youtubie, ewentualnie odtworzenie jakiegoś avika z samby w sieci lokalnej. Leciwy telefon sobie z tym radzi. 

 

Pozdrawiam, Krzysiek

Czasem wystarczy zmienić kanał na jakim nadaje router by znacząco poprawić jakość sygnału Wifi. A co do siły sygnału między piętrami, ważne jest też z jakich materiałów budowlanych wykonany jest strop. Beton zbrojony będzie dużo bardziej tłumić sygnał niż zwykły.

 

Przy 3 metrach i kartongipsie zasięgiem się nie przejmuj.

Zależy co trafisz, u mnie jak sprawdzałem to wifi sensownie chodziło do 0,5-1 metra od AP 

A patrzyłeś czy nie masz czasem zapchanego kanału?

Wszystko ok, z resztą sprawdzane na różnych routerach i różnych kanałach.  Inne urządzenia łapią bez problemu - telefony, czy laptopy. Z resztą są 2 AP do wyboru. AP 2 piętra wyżej, centralnie nad widzi od czasu do czasu, ale chodzi bardzo wolno i niestabilnie. Szybko i stabilnie działa właśnie przy ustawieniu tylko zaraz obok routera- kilkadziesiąt cm max. Pewnie chińćzyki zrypały coś z anteną… jeśli w ogóle jest :wink: