Przystawka z Android TV


(MarioFKS) #1

Cześć!
Zabieram się za zakup przystawki do telewizora z android TV. Przystawka będzie służyła prawdopodobnie głównie jako odtwarzacz filmów oraz muzyki. Czasem jednak chciałbym swobodnie móc na niej w coś zagrać, więc dobrze byłoby gdyby była wydajna. Myślałem nad jednym z xiaomi mi boxów ale który warto wybrać? A może coś od innego producenta godnego uwagi polecacie?


(FakeMind) #2

Z własnego doświadczenia napiszę Ci, abyś nie brał żadnego. Mam w domu egzemplarz, który zakupiony został w Biedronce. Nie wiem czy sprzedają tam produkty gorszej jakości, ale urządzenie strasznie się grzeje, a to z kolei powoduje nagłe wyłączenia i tragiczny odbiór sygnału WiFi. Przeniesienie podstawki na parapet okna poprawiło działanie, ale cudów nie ma.

Kupując teraz, wybrałbym coś ze złączem ETHERNET, aby zapewnić sobie stabilne połączenie sieciowe, aby móc oglądać programy na Netflixie w lepszej jakości, bez przycięć.


(MarioFKS) #3

Nie znam się zbytnio na podzespołach zastosowanych w tego typu sprzęcie ale w oczy wpadło mi też to coś. Z opisu wygląda ok. Niestety znacznie droższy niż xiaomi ale być może warto dopłacić.


Z tym, że do mi boxa widziałem dedykowany pad, więc jeśli chodzi o gry jest to znacznie wygodniejsza opcja, nie wiem czy z tym sprzętem też pady będą działać?


(struart) #4

A do czego i na jakim TV chcesz tego używać?
Pytam bo ten X96 ma tylko DRM L3 więc możesz zapomnieć o takim Netflixie w 4K /5.1 :slight_smile:

Ze swojej strony mogę opisać moje odczucia z użytkowania Mi Box-a 4 bo mam go od roku.

Mi Box 4 jest u mnie używany do Netflixa, HBO GO(od paru dni nareszcie HBO wydało apke na polske dla ANDROID TV), Player, Ipla, PLEX (do puszczania filmów po sieci z serwera w domu).

Pierwszą rzeczą jest to , że MiBOX działa pod kontrolą AndroidTV, a nie zwykłego Androida to spora różnica.

Kolega wyżej wspomniał o strasznym grzaniu się urządzenia, ja tego nie doświadczam, a mam go w szafie schowanego :slight_smile:

Mi Box radzi sobie praktycznie z każdym materiałem HD/4K jaki mu zapodam.
Dla mnie brakuje w nim tylko wspomnianego portu ETHERNET bo mibox działa tylko po wifi, ale mam go podłączonego do Mikrotika AC2 do sieci 5GHZ w technologii AC dzięki czemu radzi sobie spokojnie z materiałami 4K/7.1 DTS przy bitrate na poziomie 130MB/s bo takie zaobserwowałem podczas pomiarów.
Netflix w 4K leci bez problemów.

Mibox ma swoje problemy, które sukcesywnie są poprawiane, wielu narzeka, że zbyt wolno.
U mnie mibox nie umiał dogadać się z tv manta 55 cali 4K pod względem zabezpieczenia HDCP 2.2 podczas odpalania filmów na Netflixie okazało się, że to problem bardziej Manty niż samego Miboxa, który wymaga tego zabezpieczenia, aby spełnić wymagania Netflixa i zabezpieczeń L1 w androidzie. Problem rozwiązał splitter HDMI, który już to HDCP 2.2 w pełni obsługuje.

Za parę dni będę się mógł wypowiedzieć jak sobie radzi z dźwiękiem przestrzennym po podłączeniu po HDMI do amplitunera.

Po optyku działa wszystko za wyjątkiem Netflixa ,ale to dlatego, że netflix nadaje w Dolby Digital Plus czego po optyku nie można przesłać po HDMI do amplitunera z obsługą DD Plus ten problem znika i mamy 5.1 nawet na Netflixie.

Drugi MiBox czyli model S to tak naprawdę lekko odświeżony mibox4 nie na tyle rewolucyjne dla posiadaczy 4, żeby trzeba było upgrade robić jak nie masz nic możesz od razu brać S.


(bachus) #5

Jak zależy Ci na Netflix, to tylko Xiaomi Mi Box. Ogólnie bardzo fajna przystawka.