Przyszłościowa płyta główna do starszego sprzętu

(Laszjwrz) #1

Witam serdecznie. Jestem szczęśliwym posiadaczem karty graficznej ASUS GF7600GT, procesora C2D E4500 oraz pamięci DDR2 PC800 i bardzo chcę poskładać z tego pełny zestaw więc proszę o rade, jaką wybrać płytę główną. Cena może wahać się do 300 zł. Pozdrawiam.

(Krzysztof C.) #2

Przyszłość to socket 1366 a nie 775. Tak więc o przyszłości tu chyba nie porozmawiamy.

No ale taki Asus P5QL Pro P43 to chyba dobra propozycja.

(Laszjwrz) #3

Mówiąc "przyszłościowa" nie miałem na myśli hardkoru i możliwości jakie dają najnowsze procesory. Zaletą może okazać się również podatność na overclocking. Nie chodzi mi o najwyższą półkę, tylko kiedy będzie trzeba np za rok lub 2 kupić nowe podzespoły, chce żeby płytka śmigała dalej na poziomie.

(Adalbert) #4

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigaby ... 36787.html Obsłuży i Twój procesor i najnowsze na LGA775.

(Krzysztof C.) #5

Za rok lub dwa będzie "królował" socket 1366. Za 300 złotych ciężko kupić coś "super wypasionego", ale to co podałem to dobra płyta.

(Laszjwrz) #6

Proszę również zwrócić uwagę na moją pamięć: EMPAQ 2x1 GB DDR2-PC800 (E924-800-16A) - to wszystko co o niej wiem :wink: Bardzo mnie ogranicza przy kupnie płyty?

(Krzysztof C.) #7

Raczej nie przy kupnie

(Laszjwrz) #8

A przy korzystaniu? :expressionless:

(Emilmlo) #9

i LGA1160 który jest dla Core i5 a premiera w 3 kwartale tego roku

Też raczej nie, przy o/c to tak

(Krzysztof C.) #10

Płyta, o której piszę ja obsługuje DDR o częstotliwości 1066 a więc odpowiedź masz. Natomiast Twój procesor chodzi na magistrali 800MHz a więc będziesz miał stosunek prędkości procesor (magistrala):RAM 1:1 więc będzie "śmigać" ładnie. Warto więc pomyśleć w przyszłości nad procesorem na szybszej magistrali i szybszymi pamięciami.

(Emilmlo) #11

stosunek 1:1 to by był jak by ramy miały 400MHz a nie 800MHz

(Krzysztof C.) #12

Mój błąd #-o

Scorpio dobrze mnie zczaił, gratuluję =D>