Przyszłościowa płyta główna do starszego sprzętu

Witam serdecznie. Jestem szczęśliwym posiadaczem karty graficznej ASUS GF7600GT, procesora C2D E4500 oraz pamięci DDR2 PC800 i bardzo chcę poskładać z tego pełny zestaw więc proszę o rade, jaką wybrać płytę główną. Cena może wahać się do 300 zł. Pozdrawiam.

Przyszłość to socket 1366 a nie 775. Tak więc o przyszłości tu chyba nie porozmawiamy.

No ale taki Asus P5QL Pro P43 to chyba dobra propozycja.

Mówiąc “przyszłościowa” nie miałem na myśli hardkoru i możliwości jakie dają najnowsze procesory. Zaletą może okazać się również podatność na overclocking. Nie chodzi mi o najwyższą półkę, tylko kiedy będzie trzeba np za rok lub 2 kupić nowe podzespoły, chce żeby płytka śmigała dalej na poziomie.

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigaby … 36787.html Obsłuży i Twój procesor i najnowsze na LGA775.

Za rok lub dwa będzie “królował” socket 1366. Za 300 złotych ciężko kupić coś “super wypasionego”, ale to co podałem to dobra płyta.

Proszę również zwrócić uwagę na moją pamięć: EMPAQ 2x1 GB DDR2-PC800 (E924-800-16A) - to wszystko co o niej wiem :wink: Bardzo mnie ogranicza przy kupnie płyty?

Raczej nie przy kupnie

A przy korzystaniu? :expressionless:

i LGA1160 który jest dla Core i5 a premiera w 3 kwartale tego roku

Też raczej nie, przy o/c to tak

Płyta, o której piszę ja obsługuje DDR o częstotliwości 1066 a więc odpowiedź masz. Natomiast Twój procesor chodzi na magistrali 800MHz a więc będziesz miał stosunek prędkości procesor (magistrala):RAM 1:1 więc będzie “śmigać” ładnie. Warto więc pomyśleć w przyszłości nad procesorem na szybszej magistrali i szybszymi pamięciami.

stosunek 1:1 to by był jak by ramy miały 400MHz a nie 800MHz

Mój błąd #-o

Scorpio dobrze mnie zczaił, gratuluję =D>