Przywieszanie się pracy Visty na jakiś czas

witam serdecznie,

od roku pracuje na Viscie i nie miałem szczególnych problemów. Od tygodnia (może 2) jest kłopot - w trakcie uruchomienia kompa Vista przy różnych programach gdzieś na 1-2 minuty się przywiesza. Potem znów działa z 2 minuty i znów przywieszka na trochę. Potem znów działa (nieco dłużej) i możliwa następna przywieszka, itp. Z 2 razy się zdarzyło, że i przy starcie Vista się zawiesiła na samym ładowaniu się.

Program antywirusowy nic nie widzi (G Data), tuneup utilities też nic specjalnego nie znajduje, zrobiłem skana combofix i to mi pokazał: http://wklej.to/v1bx

Jednak po skanie combofix problem nadal istnieje.

proszę o pomoc,

z góry dziękuję

Miałem prawie dokładnie to samo. Wina raczej sprzętu niż systemu. Radzę dokładnie rozebrać procesor i wyczyścić cały radiator z kurzu :smiley:

Ja też miałem bardzo podobny problem, mi tak przywieszał zaraz po zainstalowaniu aktualizacji z Windows Update a teraz jest już wszystko ok, chodzi normalnie. Myśle, że on w tym czasie coś przetwarzał przez procka i dlatego zamulił :slight_smile:

prawdopodobnie komputer może wieszać się poprzez usługę wstępne ładowanie do pamięci. Ładuje ona dane najczęściej używanych programów do pamięci, co po dłuższym czasie używanie komputera (np. po roku) staje się coraz dłuższą operacją. Usługę można bez problemu wyłączyć w okienku usług. Komputer nie powinien się wtedy wieszać, ale poźniej programu będą się dłużej uruchamiać, gdyż po dane będą musiały się odwołać do dysku twardego, a nia pamięci RAM