Przywracamy dawny wygląd wortalu - UPDATE 0.4a

Nowy wygląd portalu nie wszystkim się podoba. Na szczęście można przywrócić dawny wygląd! Magia? Nie, po prostu spędziłem trochę czasu nad przygotowaniem własnych skryptów JS oraz styli CSS, aby imitować dawny layout.

Jak zainstalować?

  1. Zainstaluj rozszerzenie Greasemonkey dla Firefoxa, Tampermonkey dla Chrome albo Violent Monkey dla Opery 12 oraz Stylish dla Firefoxa, Chroma bądź Opery.

  2. Dodaj ten skrypt JS oraz ten styl CSS.

  3. Odśwież dobreprogramy

Co działa, co nie

W tej wczesnej wersji zmieniana jest tylko główna strona, lista aktualności i widok jednego newsa. Programy, lab, inne nie są. Jeśli coś poza tym jest ostylowane, to jakiś błąd, zgłoś go tutaj.

Changelog

0.4a:

-naprawione wyświetlanie całych newsów

0.4:

-dopasowana szerokość do mniejszych ekranów

-grafiki w newsach mniejsze

-drobne poprawki

0.3a:

-drobne poprawki

0,3:

-kompatybilny z FF i Operą

0.2:

-przy newsach możliwość “przeskakiwania” do kolejnego jak dawniej

-uzupełnione (zielone) boxy informacjami: najczęściej komentowane i najciekawsze newsy - wzięte z tych dużych kafelków

-drobne poprawki, aby całość była lepsza

-Firefox wciąż nieobsługiwany

Znane błędy:

-W aktualnościach i widoku jednego newsa boxy są puste

Jakieś podgląd zanim pobiorę?

Proszę:

0.2:

5kk479rs.png

0.1:

fxc6t30s.png

Kliknij aby powiększyć

Przeniosłem do “O Portalu”, w “Sprawdzonych Poradach” zgłoszenie każdego buga wymaga akceptacji Moderatora, tu można pisać bezpośrednio, proszę w tym temacie zgłaszać Autorowi Bugi, nie opinie o nowej odsłonie, każdy post dotycząc czegoś innego zostanie usunięty bez ostrzeżenia!

Jeszcze nie testowałem, jak dorwę PC to nie omieszkam.

Po zrzucie widzę ze dobra robota.

=D>

Niby 300 odsłon tematu, ale opinii brak, czy to znaczy, że nikt nie korzysta i nie ma co się trudzić?

Update

Nowa wersja, uzupełniłem boxy na stronie głównej, ikonka przeskakiwania do kolejnego newsa, drobne poprawki. Link ten sam.

Jakby css i user.js czynił pod Operą 12.16 to samo co widać na Twoich screenach, pewnie bym sie zapalił do tego pomysłu, ale że jest inaczej :

Przechwytywanie12_PNG_300x300_q85.jpg

dlatego ciężko mi coś napisać…

Mi się wydaje że jest sens . Może tak z z finalnej wersji zrobić rozszerzenia ?. Pod O (jak by działało) z tego co wiem nie było by trudno.

Oki, już wiem co jest nie tak. W sumie nie do końca ^^ Generalnie Firefox i Opera wymagają przy każdej właściwości CSS !important, co jest zupełnie bez sensu. Z jakiegoś powodu to są kaskadowe arkusze stylów. W Chromie jest ok, chyba pozostaje nic innego jak dodać to !important wszędzie :confused:

B.Andy , tak musi być !important; ,np w ten sposób: width: 1263px !important; , bez ; po px , też nie popatrzyłem w cssa… , spróbuje i dam znać.

Update

Zaktualizowane, na Firefoxie już działa, na Operze też powinno, chociaż trochę nie do końca położenie się zgadza, ale to jest do naprawienia. W każdym razie można już zobaczyć co i jak.

edit:

Jeszcze mała poprawka do CSSów (JS bez zmian)

Oki , sprawdzę Twoją wersję bo. Bo mam zamote , raz mi styluje jak trzeba ale są braki , albo styluje tylko część. Przy większości grafik png notepad++ pokazuje mi błąd składni przy !important; , a przy gif i jpg już nie…

Ale projekt zacny ;), bardzo fajnie się to prezentuje.

Szybki programik, aby dodało wszędzie !important ^^ (na początku dodało aż za dużo - “ostatnio na blogu” się przewija - jak w oryginale. Zrobiłem to poprzez zmienianie właściwości left. A programik dodał left:0px !important :D. Ale już to naprawione.

Na O dalej nie trybi coś pogrzebie, i jakoś też sprawdzę potem na SRWare albo na tej chromowejOperze i dam znać. Mnie się podoba :wink:

Wybaczcie, ale odklejam temat. Nie chcemy, aby temat wyglądał jak oficjalne ogłoszenie redakcji. Temat naturalnie nie zostaje zamknięty :slight_smile:

Okay ;-(

@Łukash

Sprawdziłem na Operze 12 z rozszerzeniem Stylish oraz Violent Monkey śmiga aż miło. Nawet ja jestem zaskoczony efektem strony glównej :smiley:

0.3:

jtaqpins.png

Chętnie bym skorzystał, ale szerokość jest ustawiona na sztywno i strona jest nieużywalna w rozdzielczości 1024x768 :frowning: (stara wersja DP wyświetlała się w tej rozdzielczości poprawnie, tzn. bez przewijania w poziomie).

Poza tym proponowałbym jeszcze zmianę czcionek dla paragrafów na standardowe, takie jak były wcześniej, tzn. “Verdana, sans-serif”.

Dziwne że Opera przełyka styl i user.js przy pomocy rozszerzeń przecież na niej jest obsługa jednych i drugich ootb - i z tego powodu jest trochę lipa bo styl działa i zmienia globalnie a nie z preferencji dla witryny=tylko dla dp.

Faktycznie śmiga aż miło :smiley: Na własna rękę spróbuje podstawić ciemną skórkę Opery i będzie git :wink:

Parę spraw na głównej - blogi i najciekawsze same się przewijają, na Aktualności newsbar się ładuje ale stoi w miejscu, na Programy strona jest za wysoko podciągnięta- nie widać całych ikon systemów, pasowało by dać linka Wyloguj - teraz klik w nick to robi.

Jakby na głównej dało się zmniejszyć grafiki to było by super.

Heh, byłem pewien, że tak było kiedyś :smiley: Ale jednak nie było. Z drugiej strony, bug czy feature? Dla mnie to akurat feature.


Jakieś inne opinie? :smiley:

Sprawdziłem z ciekawości, u mnie na Chromie się wszystko rozjechało. Więc nie działa zbytnio. Ale szacun za chęci i pracę, choć ja nie skorzystam. Wolę jednak nową wersje portalu (z wadami), ale nową :slight_smile:

Możesz podać screena? Czasem jeśli nie wyświetla się menu na stronie głównej trzeba odświeżyć stronę.

Oj usunąłem już wszystko, ale po prostu menu było bez layoutu po lewej stronie, i cała strona generalnie w kawałkach w dziwnym ułożeniu.

Mi tak naprawdę nowy koncept pasuje, tylko kolorki mam dostosowane pod siebie :wink: No i usunięte kafle :slight_smile:

Ale w wolnej chwili nie omieszkam wypróbować :stuck_out_tongue: