Przywracanie do życia starego sprzętu

Witam, życie zmusiło mnie do przywrócenia do życia mojego starego sprzętu i będzie potrzebna mi wasza pomoc zacznijmy od specyfikacji:

Intel Celeron D335-2,8Hz

MSI 848P Neo-V

Radeon 9250 - 128MB

Twardziel 80gb 7200rpm Serial ATA/100

do tego jakiś 300/350 wattowy zasilacz Tracera bodajże

1,5gb ramu

Sprzęt będzie używany do przeglądania neta i grania w gry na naszejklasie :smiley:

Jaki system powinienem tu postawić? Xp-ka/Unbunt Linux?

No i jak wygląda sprawa stawiania systemu bez sprawnego cd-romu ?

Z góry dzięki i pozdrawiam

Xpka, chyba, że nie masz oryginalnego systemu.

Zgrywasz system na pendrive i instalujesz.

Jako system Lubuntu - czyli Ubuntu z LXDE. System można wrzucić na pendrive, chyba, że bios nie ma opcji bootowania z USB. Wtedy niestety trzeba skołować jakieś DVD.

czyli jednak windowsowsa optymalizacja wygrywa pod tą konfiguracje^^

Czyli mogę ściągnąć z neta Xp-ka i w instalacji wpisać swój orginalny klucz?

Można z pendriva, kwestia czy twoja płyta na to pozwala. Podłącz pendrive, uruchom komputer, wejdź do boot menu, sprawdź czy przy Hard Drive (lub podobnie) masz (+), jeśli jest to przejdź i zobacz czy jest jakieś urządzenie USB.

Hmm że tak powiem w tej kwestii jestem trochę zielony :3

Pendriva ma być już z systemem ?

No i jak odpalić bootmenu zaczynając od tego jak wejść do biosu :smiley:

Prościej i szybciej będzie pożyczyć od kogoś napęd.

Klucz który masz, do jakiej wersji systemu jest (OEM czy BOX).

Dodane 10.03.2013 (N) 11:01

Sprawdź F11.

Wciśnij Delete.

OEM ale był instalowany tylko i wyłącznie na tym kompie :3 bo sprawa wygląda tak że tu jest system ale jest w opór śmieci :< więc chciał bym go przeinstalować.

A no i jeszcze jedno pytanko jest jakiś program w którym mogę sprawdzić w jakim stanie jest ten dysk ? :3

Zainstaluj HD Tune (podaj informacje z zakładki Health i zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan).

Zrób kopię plików licencyjnych wpa.dbl i wpa.bak (jeśli będą problemy z aktywacją), instrukcja jak wykonać kopię plików licencyjnych http://netsecurity.about.com/od/windowsxp/qt/aaqtwinxp0829.htm.

Albo użyć PLOP Boot Manager, dzięki któremu postawiłem system z pendrive`a na przedpotopowym sprzęcie, który w biosie właśnie nie miał takiej opcji.

Dzięki za radę, jeszcze nie wiem czy mam opcję bootowania z USB więc się przyda :>

A co do HD Tune to wrzucam screen’y

79458354535095247873.jpg

94796451401248590494.jpg

Wymień taśmę do dysku i monitoruj czy parametr C7 się nie zwiększa.

Dzięki wielkie ale i tak jestem udupiony przed chwila sam się wyłączył kręci ale brak obrazu czyli pewnie grafa padła :< 2dni i padły 2kompy ja to mam szczęście :frowning: jakaś niedroga używka z allegro? :confused:

Dodane 10.03.2013 (N) 16:43

Dzięki wielkie ale i tak jestem udupiony przed chwila sam się wyłączył kręci ale brak obrazu czyli pewnie grafa padła :< 2dni i padły 2kompy ja to mam szczęście :frowning: jakaś niedroga używka z allegro? :confused: