Wystarczy również w folderze C:\Documents and Settings\Nazwa_Użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji usunąć plik o nazwie IconCache i uruchomić ponownie komputer.
I jeszcze jedno: O ile mi się dobrze kojarzy, to po nadpisaniu shell32.dll przez jakiś transformator i nie przywróceniu jego oryginału ikonek się nie da zmienić (tam zawarte są ikony systemowe - przynajmniej większość).
Jednak bardzo często zdarza się, że po ponownym uruchomieniu plik iconcache.db nie jest tworzony na nowo, przez co ikonki nadal wczytują się bardzo wolno. Należy wtedy wejść w ustawienia ekranu i ustawić “Jakość kolorów/Ilość kolorów” na 16-bitów, zastosować zmiany i odczekać kilka sekund. Następnie należy zmienić z powrotem Ilość kolorów na 32-bity i zastosować zmiany. Teraz pozostaje tylko ponowne uruchomienie komputera, po którym plik iconcache.db pojawi się ponownie w tym folderze skąd go wcześniej usunęliśmy.
To rozwiązanie rozwiązuje problemy:
wolnego wczytywania się ikon (spowodowanego przepełnieniem pliku cache ikon),
nieprawidłowego odświeżania ikon (np. gdy ikona pustego kosza i pełnego kosza jest taka sama),
nieprawidłowymi ikonami dla niektórych rozszerzeń plików (najczęściej tych ostatnio dodanych rodzajów plików).
Jednak można próbować także zastosować to rozwiązanie w przypadku jeszcze innych problemów z ikonami niż te wypisane powyżej.