Przywracanie/odświeżanie systemu

Witam, od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem a właściwie to kilkoma. Pomysły mi się już skończyły, dlatego potrzebuję waszej pomocy.

Mam laptopa Samsung NP535U3C z zainstalowanym fabrycznie systemem Windows 8. Któregoś dnia przy głośniczku, tym obok zegara pojawił się czerwony krzyżyk a po najechaniu na niego wyświetla się komunikat: Brak zainstalowanego urządzenia wyjściowego audio. Próbowałem przywrócić system i tu zaczęły się schody.

 

Problem 1: Nie działa przywracanie systemu. Wszystko się elegancko ładuje, potem komputer się restartuje ale nadal pozostaje bez zmian.

 

Problem 2: Próbowałem przywrócić system do ustawień fabrycznych. Dokładnie ten sam problem co wyżej, komputer się restartuje a po uruchomieniu wszystko jest na swoim miejscu.

 

Problem 3: Komputer odpala się jakieś 10 minut, przy czym restartuje się 3 razy. W kółko tylko instalowanie aktualizacji i “Niepowodzenie konfigurowania aktualizacji systemu Windows, wycofywanie zmian”

 

Problem 4: Również przy odpalaniu, jeszcze na ekranie z logiem Samsung pojawia się napis: “to skip disk checking press any key within 1 second(s)”

 

Proszę, o pomoc.

 

Pozdrawiam :slight_smile:

Zacznijmy od tego czy ty przywracałeś system używając:

  • starego “Przywracanie systemu”
  • nowego “Odświeżenie systemu Windows”
  • firmowego narzędzia Szajsunga (o ile takie ma) do przywracania.

Co do urządzenia audio, proponuję ci zrobić prostą rzecz - uruchom dowolny LiveCD Linuksa i sprawdź czy jest dźwięk. Wykluczymy tym błąd sprzętowy.