Przywracanie partycji Recovery na laptopie Asus

Witam :slight_smile:

Posiadam laptop ASUS i na nim Windows 8.

Chciałbym przywrócić sobie ustawienia fabryczne, toteż zgodnie z instrukcją klikam sobie F9 przy uruchamianiu systemu.

I pojawia mi się taki ekran:

http://www.vaioblog.pl/wp-content/uploads/2012/10/Recovery_Windows_8_6.png

I nie jest to, co chcę, bo po pierwsze w instrukcji jest inaczej, a po drugie nie wiem jak mam z tych opcji przywrócić.

Reset do ustawień fabrycznych to ten środkowy . Czyli ten powyżej tego który zaznaczyłeś.

Pamiętaj jednak , zrzuć na płytki lub pendrive wszystkie pliki , zdjęcia ,filmy , dokumenty .

Bo windows zresetuje się do ustawień czystego systemu.

Ten który zaznaczyłeś służy do naprawy systemu lub jego poszczególnych elementów.

Tutaj masz film jak to zrobić także w taki sposób - po prostu krok po kroku :slight_smile: na angielskiej wersji W 8.

w końcówce filmu autor pokazuje dwie możliwości - ta którą wybiera czyści tylko pliki i foldery ,szybciej przywraca system Druga której nie wybrał trwa dłużej ale całkowicie czyści wszystkie brudy i to jest 100 % przywracanie systemu.

Także korzystam z windowsa w języku angielskim.

czy to jest rzeczywiście to recorvery?

teraz to już nie rozumiem #-o

1 - Chcesz przywrócić laptop do ustawień fabrycznych ?

2 - czy chcesz przywrócić osuniętą partycje recowery ?

Przywracanie ustawień do stanu fabrycznego laptopa - idź krokami jak na filmie .

Tak czy siak najprawdopodobniej nie zadziała jeśli zmieniłeś układ partycji (na przykład wyodrębniając jedna na dane)

Już taka specyfika windowsowego systemu odzyskiwania.

Jeśli zrobiłeś sobie dodatkowy dysk to Szukaj pirata i instaluj na oryginalny klucz. (przerabiałem na Lenovo i Sony) I wątpię, żeby rozwiązanie asusa jakoś się różniły w tym względzie. Już Microsoft o to zadbał żeby użytkownik nie dostał instalki tylko obraz swojego dysku :frowning: Niestety bogaty może wziąć kasę i nic za to nie dać :frowning: Smutne to ale tak działa świat:(