Przywracanie partycji

Mam problem z przywróceniem partycji.

Miałem pewne problemy z kompem, nie mogłem zrobić pewnej rzeczy, więc chciałem mieć nowy system. Użyłem kopi zapasowej, którą miałem na płycie. W systemie(mam laptopa Samsung z Windows 7) jest taka opcja, że można sobie sobie zrobić kopie zapasową to zrobiłem, na samym początku użytkowania laptopa.

Tak więc chciałem sobie przywrócić czyściutki system, no i sobie przywróciłem, jednakże straciłem przez to partycje jedną. Moje partycje do C, D i E(C to partycja systemowa). Przy przywracaniu systemu było pokazane, że aktualnie są takie partycje(C, D, E, było napisane ile zajmują GB), potem będą takie(C, i D), tylko że ja nie skumałem o co biega.

I teraz nie wiem jednej rzeczy, czemu tak wyszło. Są dwie opcje. Na samym początku, gdy była jedna partycja i chciałem ją podzielić to system pozwolił mi utworzyć partycje D, a następnej nie mogłem, gdyż nie dało się pomniejszyć partycji C. Udano mi się to, dzięki jednego z programów, dzięki któremu pomniejszyłem partycje C i utworzyłem partycje E.I właśnie nie wiem, kiedy robiłem kopie zapasową. Albo przed ułożeniem tych partycji jak chciałem(w co wątpie), albo po ich ułożeniu. Dlatego zakładam, że tak jakby system przy wykonywaniu kopi zapasowej nie zapisał jej jako istniejącej i wykrywał tylko jedną, ja tak rozumuje.

Ogólnie nie wiem, czemu tak się stało. Ja myślałem, że komputer wykona mi kopie zapasową tylko systemu. A wygląda to mi na to, tak jakby komputer wykonał mi kopie zapasową systemu+ to jakie są partycje.

To tak na wstęp, o ile to się to na coś przyda, co właśnie napisałem.

Do rzeczy

Przed próbą przywrócenia systemu(z kopi zapasowej, jaką posiadałem na płycie) miałem partycje C, D i E. Po przywróceniu mam C i E. A partycja D po prostu mi znikła. W zarządzaniu dyskami widać było tylko puste miejsce, do którego nie jest przydzielona żadna litera i nie jest to partycją. Więc przypisałem do niej literkę D jak to było wcześniej. No i chciałem sobie przywrócić tą partycje utraconą.

Użyłem programu Ontrack EasyRecovery v6.12.02 Retail Nie wiedziałem ogólnie jaką tam opcje wybrać, bo rozważałem opcje “DeletedRecovery” albo " FormatRecovery", ale wybrałem te drugą opcje i po ok 3-4h pokazał mi utracone pliki. O dziwo było tego 700 GB! !!

Problem najprawdopodobniej z uprawnieniami do zapisu. Spróbuj uruchomić program odzyskujący jako administrator

w tym przypadku jedyne rozsądne rozwiązanie to użycie do zapisu odzyskanych danych nośnika zewnętrznego

Hej,

A może trzeba po prostu spróbować przywrócić partycję przy pomocy Test Diska. Tutaj znajdziesz przydatne linki.

:arrow: Jak wygląda układ partycji na dysku - tzn. ile partycji ukrytych - oczywiście oprócz tych trzech, z których jedna zniknęła - jest na dysku - jedna czy dwie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Spróbuje znowu z tym testdiskiem.

Już raz próbowałem, ale coś mi nie wyszło. Znalazłem ładny poradnik, co i jak, ale trochę u mnie to inaczej wyglądało i nie wiedziałem co robić, a program trudny w obsłudze, jak ktoś się nie zna.

http://img835.imageshack.us/img835/9823/beztytuudpf.jpg

Tak to wygląda.

Sprawdź R-Studio (uwaga, wymagana pełna wersja) - są poradniki na youtube, albo użyj DMDE (bezpłatna wersja pozwala na odzyskiwanie po jednym pliku).

Hej,

I jak - udało się coś zdziałać czy kompletnie nic?

Uruchamiałeś program w środowisku Windows czy bootowałeś go z płyty?

Trochę zastanawia, dlaczego usuną pierwszą z partycji. Gdyby była jeszcze jedna partycja podstawowa, można by to zrozumieć. W takiej sytuacji nieco trudniej…

:arrow: Czy tworząc obraz do przywracania miałeś już w systemie zrobione wszystkie partycje, które miałeś przed rozpoczęciem procedury przywracania?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ten testdisk uruchamiałem z windowsa, nic nie było napisane, że trzeba botować z płyty.

No właśnie nie pamiętam, czy miałem już zrobione wszystkie partycje, ale sądzę, że tak, bo to była najważniejsza rzecz wtedy, jaką chciałem zrobić, ponieważ chciałem już przekopiować parę rzeczy z innego kompa.

Próbuje znowu z tym Easy Recovery, bo mam dysk przenośny i będę mógł na niego przekopiować dane, które chcę odzyskać. Ale coś tym razem długo buduje te drzewko(dosłownie tak jest napisane :D). Już w sumie całą dobę tak robi. Dziwne, bo jak próbowałem nim na początku to szybciej to szło.

Hej,

W sumie racja, nie pisałem o tym. Ale z moich obserwacji wynika, że analiza dokonywana w środowisku innym niż Windows daje czasami lepsze rezultaty.

Jeśli nie, to przy przywracaniu obrazu wspomniane zachowanie mogło być czymś normalnym - tym bardziej, że używałeś obrazu utworzonego przez oprogramowanie producenta laptopa.

Im głębsza analiza i większa powierzchnia do przeskanowania, tym proces dłużej trwa… Daj znać o rezultatach.

Pozdrawiam,

Dimatheus