Przywracanie startowego układu kafelek w menu start

Podaję komunikat jaki otrzymałem po skanowaniu sfc /scannow.

Wejdź w sklep Microsoft nie loguj się i tam skontroluj na czym zawiesiło się pobieranie aplikacji.

Wszystkie aplikacje są zainstalowane.

System w porządku.
Wejdż w Ustawienia/ Aktualizacje…/ Rozwiazywanie problemów/ Dodatkowe narzędzia…/ i uruchom Aplikacje ze sklepu…
Sprawdz czy to narzędzie naprawcze coś dało.

Naprawiło coś, ale nic nie dało.

Mam pytanie. Czy ty odinstalowywałeś jakies aplikacje Microsoftu które były zainstalowane z “automatu” przez microsoft w trakcie instalacji systemu?

Przed chwilą zainstalowałem na pewnym komputerze Windows 10 Pro/20H2/64-bit. Defaultowe kafelki wyglądają jak na zrzucie. Może podaj czym się różnią od Twoich? Może da się sposobem usuń-dodaj wykonać to, co chcesz?
Adnotacja%202021-01-20%20135108

Wszystkie aplikacje są zainstalowane

Ja bym powiedział, że nie wszystkie się zainstalowały, bo MS store jest pełne crapu oraz płatnych aplikacji i pewnie trzeba by 5 TiB dysk HDD/SSD mieć by wszystkie apki kompatybilne mieć zainstalowane.

Moje tak wygląda.

Spróbuj na jednym polu ze strzałką kliknąć PPMyszy i wybrać polecenie “Odepnij od obszaru startowego” tak, aby zostało czarne, puste miejsce. Jeśli to zadziała, to w ten sposób usuń strzałki w innych polach. Daj znać czy to zadziałało.

Wybrałem polecenie “Odepnij od obszaru startowego” i zostało puste czarne miejsce.

Powtórz to dla wszystkich pól ze strzałkami, poza tym polem pt. Rozrywka. To zostaw jak jest.

I będą puste pola?

Tymczasowo tak! Potem je wypełnisz tym, co jest na moim zrzucie defaultowym. Albo czym chcesz?!

Po lewej stronie masz spis aplikacji. Wybieraj i przypinaj.

Nie przygotowujesz może systemu do sprzedaży na aledrogo/olx stąd próba odzyskania domyślnych kafli?

Aby pola kafelków w menu nie były puste trzeba wejść do Microsoft Store w prawym górnym rogu kliknąć na 3 kropeczki, potem z menu wybrać Pliki do pobrania i aktualizacje a następnie Pobierz aktualizacje. Oprogramowanie wyszuka nieaktualne aplikacje MS i zacznie je pobierać. Brakujące kafelki same się zmienią.

Same się nie zmienią. Trzeba układać ręcznie.

Mu chodzi, że po tym jak się pobiorą to znika ta strzałka, że niby aplikacji nie masz na dysku i musi się z Internetu pobrać.

Nie chodziło, że ci usunięte wrócą na stare miejsce.