Przywracanie startowego układu kafelek w menu start

Witam. Jak przywrócić kafelki do domyślnych? próbowałem tego https://www.ilovefreesoftware.com/01/tutorial/how-to-reset-windows-10-start-menu-layout-to-default.html i mam strzałkę w dół. Napisane jest “Jeśli aplikacje w menu Start nie otwierają się podczas konfiguracji komputera lub wyświetla się ikona pobierania , zachowaj cierpliwość. Najprawdopodobniej aplikacja jest instalowana lub aktualizowana i niebawem będzie dostępna.” Już 2 miesiące czekam i nic.

Wystarczy utworzyć nowe konto użytkownika

Ale jak? mam jedno konto “Administrator”

wejdź w ustawienia i dodaj nowe konto

A “Administratora” usunąć?

Administrator jest tylko jeden - nieusuwalne konto

Może mu chodzi o konto co ma uprawnienia admina a nie to ukryte, bo sobie odkrył dla jakiś “pobudek”.

To nie wiem, po co mam dodać nowe konto.

Bo może konto “Administrator” / “adminek” uszkodziłeś, ja bym nie używał ukrytego “Administrator” skoro wyłączenie UAC zazwyczaj wystarcza jak nie musisz używać aplikacji “Zdjęcia” i “Muzyka Groove” od MS.

Pewnie za raz ci poleci skrypty na aktywowanie uprawnień “true admina” na ręcznie dodawane do systemu konta np. nazwa konta “adminek” (“sploszczona” - ‘zdrobnienie’).


Co do czekania 2 miesięcy na kafelek to mogłeś 60 razy odpalić “MS store” i zobaczyć czy da się przerwać/wznowić/zresetować aktualizacje np. “Pogoda”.

Po prostu wejdź do sklepu Microsoft Store i w prawym górnym rogu wybierz trzy kropeczki a z menu wybierz opcję Piliki do pobrania i aktualizacje, gdy system przejdzie do nowej karty wybierz Pobierz aktualizacje. Kafelki powinny się same zaktualizować.

Chyba, że mu chodzi o układ jaki był po pierwszym zalogowaniu (np. odpiął 99% kafli a jednak woli “syf”), ale to można by pod siebie ułożyć zamiast godzić się na wizję MS.

Tak, chodzi mi układ jaki był po pierwszym zalogowaniu.

Kafelki(programy) możesz sam poprzypinać dowolnie do menu start z już zainstalowanych aplikacji. Te do pobrania odpiąć a przypiąć takie pasujące tobie.

Najpierw zrób punkt przywracania systemu i ewentualnie wyeksportuj cały klucz CloudStore a potem według tego przepisu.


P.S. Nie testowałem tego.

…ale działa!:+1:

Właśnie tak robiłem, to mam strzałki w dół i napisane jest “Jeśli aplikacje w menu Start nie otwierają się podczas konfiguracji komputera lub wyświetla się ikona pobierania , zachowaj cierpliwość. Najprawdopodobniej aplikacja jest instalowana lub aktualizowana i niebawem będzie dostępna.”

Kliknij na tych strzałkach, a system pobierze Ci odpowiednie aplikacje i zamieści w tych kafelkach zamiast strzałek.

Jak kliknę na te strzałki to mi wyskakuje okienko

No to nie wiem co z tym zrobić.
Normalnie, zamiast strzałki, system pobiera odpowiednią aplikację, której nazwa zresztą ukazuje się pod strzałką, gdy się na niej raz kliknie.
Więcej nic nie wiem na ten temat.

Przeskanuj system z wiersza poleceń (administrator) Wpisz:
sfc /scannow
Podaj jaki komunikat otrzymałeś po skanowaniu.