Przywracanie systemu Acer Extensa 5220

Mam problem z przywróceniem systemu (reinstalcją) na lapotpie Acer Extensa 5220. Z tego co zdąrzyłem się zorientować to jest na nim ukryta partycja z systemem. Aby móc przywrócić system należy przy uruchamianiu laptopa wisnąć Alt+F10. Niestety nie wiem co dalej robić. Uruchamia się jakiś recovery system, ale nie wiem którą opcję wybrać, aby zainstalować system od zero - świeżą kopię.

Pozdrawiam

W dokumentacji od Acera jest wszystko dokładnie opisane co która opcja daje wystarczy tylko przeczytać.

Niestety laptop nie jest mój. Dokumentacji mi nie przekazano. Czy jest również dostępna w wersji elektronicznej?

viewtopic.php?f=22&t=274486&hilit=+erecovery

Dokumentacja tutaj

ftp://ftp.work.acer-euro.com/notebook/extensa_5220/manual/EX5620_5620Z_5220_5610_5220_5210_POL_Symantec%20NIS.zip

Dzięki za instrukcję, niestety problem nie minął. Opiszę dokładnie co robię, bo może gdzieś popełniam bląd.

Uruchamiam kompa i wciskam Alt+F10. Pojawia się Acer eRecovery i okno z wyborem języka. Wybieram Polish(programmers). Następnie pojawia się okno z systemami:

  1. System Acer eRecovery na partycji X:PQSERVICE (całość niecałe 10GB zajęte niecałe 5GB)

  2. WIndows Vista Home Basic (recovered).

Niezależnie od tego, który wybiąrę, jeżeli dam Windows Complete PC Restore otrzymuję komunikat: No valid backup locations could be found.

Nie wiem co źle robię? Z góry dzięki za pomoc.

mam wrażenie że tego beckapu tam po prostu nie ma - spotkałem sie z podobną sytuacją już kiedyś ale w laptopie innej firmy - jak sie później okazało akurat w tych modelach po prostu zapomnieli dograć go. Spróbuj zadzwonic do firmy Acer - może coś wiedzą.

Zrobiłem jeszcze tak:

stworzyłem dwa dyski DVD korzystając z Acer ERecovery Mangement. Uruchomiłem ponownie Acer ERecovery niestety otrzymuję ten sam komunikat - pomieli trochę dyskiem i po chwili wyrzuca “No Valid backup locations”. Tak jak na http://www.vistaclues.com/restore-a-complete-pc-backup-when-your-computer-wont-start/ w pkt 6. tylko że nie ma dwóch radiobuttonów a jadeynym przyciskiem aktywnym jest cancel