Przywracanie systemu-bład

Próbowałem przywrócić system, bo chciałem odzyskać niepotrzebnie usunięte pliki, ale po restarcie komputera wywaliło mi bład przywracania. Mianowicie w oknie było napisane że przywracanie systemu się nie powiodło, bo prawdopodobnie nie był wyłączony antywirus. Próbowałem wyłaczyć avire z poziomu Menedżera zadań ale jak chciałem zakończy proces to wyskakuje okno z treścią “Operacja nie może być zakończona. Odmowa dostępu” Co zrobić by zamknąć ten proces lub ewentualnie w inny sposób ominąć ten błąd 0x80070005??

Avirę wystarczy zamknąć w takich wypadkach, klikając prawym klawiszem myszy na ikonce Aviry w tray’u i odznaczając pierwszą pozycję z góry. Ponadto warto wykonywać przywracanie systemu spod startu systemu, czyli restart > podczas startu klawisz F8 > wybrać pozycję “Naprawa komputera” i dalej według uznania. Nie trzeba wówczas nic wyłączać w Avirze.

Zadziałało. Dzięki:D

Tylko w tym wypadku warto dodać informację, że przywracanie wykonane w trybie awaryjnym lub przez opcję w “Napraw Komputer” (moduł naprawczy systemu dostępny również pod opcją F8 lub z płyty DVD) jest nieodwracalne w przeciwieństwie do przywracania wykonanego w trybie normalnym.

Podaję tę informację w celu uniknięcia przykrych niespodzianek w przyszłości :wink: