Przywracanie systemu -kopie

(Remikk70) #1

Jak trafić do folderu gdzie winda zapisuje kopie przywracania systemu. Chciałbym to w cholerę wyłączyć, ale także zlikwidować to co już tam jest bo ma problema. XP z dnia nadzień urósł mi prawi o 3 GB ! i nie wiem co jest powodem :slight_smile:

dzięki z góry za pomoc

(fastman92) #2

Na dysku znajduje się folder System Volume Informations. Systemowy, ukryty.

http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

(ybu) #3

Sprawdź też przy okazji ile miejsca przeznacza system na tworzenie punktów przywracania.Może wystarczy tylko zmniejszyć tą ilość miejsca?

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/970,1 ... stemu.aspx

(abc*) #4

@robin102,bardzo słuszna decyzja szkoda ,że nie wcześniej -tuż po instalacji zapomniałeś o całkowitym wyłączeniu (przywracania systemu ?).

Przywracanie systemu w moim mniemaniu to zawracanie głowy i przechowalnia dla wirusów.

Jedyny skuteczny sposób na zabezpieczenie danych (na partycji systemowej)to wykonanie kopii z DOS za pomocą

:DriveImage,Ghost lub inne.

Żeby usunąć pozostałości po przywracaniu systemu polecam programy:DustBuster i Active@Eraser Demo

(Frog) #5

robin102 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Remikk70) #6

A coś bez instalowania dodatkowych programów, z palca żeby trafić do folderu ?

(mareksolak) #7

Takie podejście nic nie da - System Volume Informations jest na każdej partycji z identycznymi wpisami

jedyny sposób na pozbycie się tego bagażu to wyłączenie przywracania systemu

Aby jak piszesz trafić do folderu , włącz wyświetlanie plików ukrytych i systemowych albo zmień im atrybuty

(Remikk70) #8

wyłaczyłem na wszystkich dyskach przywracanie systemu, ale dalej coś widzę ze winda plus moje dwa, trzy programy zajmuje 6 GB na partycji C. trochę to dużo :frowning:

(mareksolak) #9

Wywal ręcznie wszystko z:

C:\Documents and Settings\User\Cookies

C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\temp (folder ukryty)

C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files (jw.)

C:\WINDOWS\Temp

i sprawdź ile ubyło