Przywracanie systemu / rundll32.exe

Witam. Załapałem trojana byte verify ale jak wieżyć av , av on line i kilku anti trjanom jest komputer czysty ale jak chcę włączyć przywracanie systemu to wyskakuje qqq7fa.jpg

zrobiłem naprawę z cd window , naprawa NSW , sprawdzanie w poszukiwaniu błedu też było robione i dalej jest ten sam problem czyż by pozostał tylko format :lol:

windows xp sp2 , ad aware , spybot , nsw ,nis , odkurzacz.

uwazam ze system posiada syf:

HijackThis

CWShredder

skaner MKS On Line

Z tego co ja się orientuję ta aplikacja zarządza rundll32.exe uruchamianiem i zamykaniem plików dll. Jedyna zdrowa jego lokalizacja rundll32.exe to C:\WINDOWS\system32. Inna lokalizacja może wskazywać, że to wirus, trojan itp.

Uruchom wyszukiwanie (start -> wyszukaj) wpisz nazwę rundll32.exe i uruchom wyszukiwanie. W ten sposób najszybciej dojdziesz, czy masz inne klony tego pliku. Możliwe, że wyszukiwarka znajdzie jeszcze ten plik w tej lokalizacji C:\Windows\Prefetch (u mnie tak było) Prefetch = wstępne ładowanie programów. Dobrze jest, gdy od casau do czasu (ale w miarę regularnie) czyści się pliki znajdujące się folderze Prefetch. Może to przyśpieszyć działanie windowsa.

Może w tym właśnie tkwi Twój problem. Wyczyść ten folder Prefetch, może to właśnie pomoże

Zobacz czy po wpisaniu msconfig w zakładce uruchomianie masz proces rundll 32.exe i jesli jest to spróbuj go wyłączyć może poskutkuje

Zobacz jeszcze na to:

http://ekspert.kom.pl/forum/spelling.php?p=549

dostałes juz odpowiedziec odemnie i innych kolegów :

http://wiruszone.net/forum/viewtopic.php?t=2972 :smiley:

sprawdz czy w ten sposób uruchomi sie przywracanie systemu:

start=>> uruchom=>> CMD

Należy wpisać:

%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe

Dzięki za pomoc ale trojan nieźle na rozrabiał i nic nie pomagało brak przywracania systemu, nie uruchamiał się tryb awaryjny ( brak jakiegoś pliku ale nie powiem jakiego bo nie pamiętam ) zaczęły się problemy z IE i FF nie chciały się uruchomić albo się zaraz zamykały, a na koniec po restarcie komputera przestał działać av . Bitwa przegrana ale wojna wygrana format załatwił sprawę jak na razie bo w opisie trojana jest uszkadza dysk i był problem z formatem mam nadzieje że wszystko będzie oki.