Przywracanie systemu Vista z płyty Vobis

Witam serdecznie!

Jak w temacie. Mam płytę z przywracaniem systemu ze sklepu Vobis, płyta do komputera stacjonarnego. Szukałem informacji, jak uruchomić takie przywracanie. Piszę, żeby wdusić podczas uruchamiania komputera F3, wyświetla się lista tylko z “uruchom system normalnie”, a poniżej “opcje zaawansowane” poprzez F8. Tam mam takie cos jak “tryb awaryjny”, “wiersz polecen”, "tryb przywracania usług katalowowych, “włącz rejestrowanie rozruchu”… a nie ma nic nt przywracania systemu Vista z wspomnianej płyty. Proszę o pomoc :slight_smile:

Takie przywracanie za pomocą klawisza jest tylko jeśli masz partycję z przywracaniem systemu. Z takiej płyty to pewnie musisz normalnie zainstalować system - wkładasz i instalujesz.

Właśnie, że tak nie działa. W Biosie mam ustawione, by czytał z CD_ROMu, że stąd ma być rozruch, A rozruchu nie ma. Płyte, którą mam, to płyta tzw. “Przywracanie systemu Windows Vista”. A jeżeli jest faktycznie, tak jak piszesz, to kiedy przeprowadzić niby tą instalację? :slight_smile:

Znalazłeś rozwiazanie problemu?

Nie :slight_smile: a szukam w Internecie i szukam… sprawdzę, czy mam na PC tzw recovery, jesli mam, to jak uruchomić? :smiley: Plisss :slight_smile:

witaj :smiley:

co miałeś przedtem na tym komputerze - jaki system?

chcesz naprawić czy przywrócić system - jeśli przedtem miałeś także viste

Nie musisz wciskać żadnych klawiszy ani ostawiać nic w BIOSie [-X

vista ma swój specyficzny system -bardzo prosty i łatwy dotyczący płyty botowalnej :smiley:

napisz czy ta płyta to to samo co miałeś przedtem na kompie.

Nie mam recovery, pozostaje wspomniana płyta DVD:/

Dodane 30.06.2013 (N) 17:25

Mam teraz VISTĘ, chcę przywrócić system, bo teraz działa jak stara krowa. Nie wiem, czy za pomocą tej płyty można automatycznie sformatować dysk i zainstalować “na świeżo” Windowsa, czy naprawić, jeśli naprawić za pomocą tej płyty, to jak to uczynic? :slight_smile:

to własnie jest recovery :smiley:

już pisze jak to zrobić cierpliwości :smiley:

Tak, chyba tak :slight_smile: Możliwe, że to jest to samo :slight_smile:

Dodane 30.06.2013 (N) 17:27

MM6521, proszę pomóż :slight_smile:

Dodane 30.06.2013 (N) 17:28

To czekam :smiley:

wsadź płytę do kieszeni kompa i włącz go normalnie .Komp trochę pośmiga posprawdza i na końcu sam zauważy ze tam płyta botujaca sobie siedzi :smiley:

zobaczysz taki czarny kwadrat - patrz tutaj http://www.bleepingcomputer.com/tutoria … vironment/

pokazane obrazkowo.

kliknij jakikolwiek klawisz i poleci samo.

Możliwe twój dostawca producent nie dal płyty a na kompie masz tak zwana partycje recovery , wtedy zobacz jakie masz partycje , jedna powinna byc mala i miec system - najczęściej oznaczają ja D

wtedy w oknie menu nad znaczkiem visty wpisz -system restore i zobaczysz opcje w manu -samo cie poprowadzi

w razie czego pisz -ale ta strona powyżej poprowadzi :smiley:

A tak na marginesie, co to jest "Instalacja tylko z poziomu Windows PE?

Dodane 30.06.2013 (N) 17:51

Zrobiłem tak, jak wyżej napisałeś. Uruchomiłem kompa i co? Cóz, loguje się do systemu i nic. Nie ma rozruchu z płyty. Nie ma nic, co mogłoby mnie doprowadzić do tego, co kryje się pod linkiem, który mi podesłałeś.

Wykonaj kopię zapasową, załatw płytę z Windows Vista w edycji jaką posiadasz i zainstaluj z użyciem klucza, który znajduje się na naklejce na komputerze.

Opis na przykładzie Windows 7

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Kolejność uruchamiania urządzeń:

ustawienia-bios-zakresie-kolejnosci-uruchamiania-t503209.html

Jeżeli nie posiadasz płyty z Windows a chcesz wykonać kopię zapasową:

odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Po wszystkim wykonaj backup samemu:

paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html

to PE masz tutaj wytłumaczone po Polsku http://forum.pcformat.pl/Problem-z-instalacja-Win-7-t

to dotyczy w7 ale to samo jest z vista

Masz taką płytę:http://tufotki.pl/bkwil??

Dokładnie taka płytke Kolego:) Co z nia mogę zrobic?

To na tej płycie znajduje się jakaś okrojona wersja Windows Vista bez możliwości naprawy (z tego co pamiętam). Po ustawieniu botowania z cd powinna normalnie wystartować i powinna być opcja instalacji. Dlaczego u Ciebie tak się nie dzieje…nie wiem:(

Rozumiem, dzięki za wiadomość :slight_smile: