Przywracanie systemu w Linuksie, a'la Windows

Witam

mam pytanie :czy w linuks jest odpowiednik’’ przywracanie systemu ‘’ tak jak w windows? jeżeli tak to prosiłbym o to jak w to wejść dzięki z góry

Jaka dystrybucja? Jest recover mode, ale to trochę co innego. Ale linuksa nie tak łatwo uszkodzić :smiley: (zawsze masz konsolę i recover mode).

Zależy jaka dystrybucja. W OpenSUSE masz takie coś w Yaście.

Na Debionopochodnych masz kopie lokalną(cache) wszystkich zainstalowanych w systemie paczek. Wystarczy tylko robić kopię zapasową katalogu /etc .

Nie znam żadnego takiego graficznego narzędzia pod Ubuntu, ale pewnie istnieje jakiś program zewnętrzny. Trzeba poszukać w Synapticu lub w internecie i zainstalować.

Ubuntu, chyba od wersji 9, gdzieś czytałem, że podobno coś w tym stylu oferuje albo taki był jedynie plan stworzenia czegoś podobnego.

Pozdrawiam!

Program Flyback może Cię zainteresować.

Używam Partimage do kopii bezpieczeństwa systemu. (/home na innej partycji)

pytam bo mam problem z kursor-myszki-zwariowal-t332444.html

a nie wiem jak to naprawić dlatego chciałem coś podobnego do ‘‘przywracanie systemu’’

mam dembian gnu

Jakaś nowa dystrybucja ?? :slight_smile: A tak na serio, najlepiej po skonfigurowaniu systemu, wykonaj sobie jak pisał michal29 obraz partycji programem Partimage, w razie jakiejś awarii przywrórcisz sobie system do stanu używalnego, coś na zasadzie modnego ostatnio wśród producentów komputerów - RecoveryCD albo ukryta partycja z obrazem systemu :slight_smile:

Pozdrawiam!

Można też użyć Remasterys :slight_smile:

Zapewne chodzi o Remstersys :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!

Zobacz najnowszy post na ubucentrum http://ubucentrum.pl/

ok dzięki

:slight_smile:

Pewnie tak… :stuck_out_tongue: