Przywracanie systemu z partycji recovery a partycje

Witam,

Sprawa się tyczy Fujitsu Siemens ESPRIMO Mobile V5505 , chciałbym przeinstalować system - Windows Vista Home Basic

i mam pytanie: wiem, że na tym notebooku jest partycja recovery wyczytałem, że można ją uruchomić przyciskiem F8 - “Fujitsu-Siemens Computers Recovery” a następnie wybrać: “2. Restore factory default settings” lecz czy to spowoduje tylko usunięcie danych z partycji C czy jest możliwe aby usunęło partycję C i D? - Chciałbym utworzyć od nowa partycję (jaka najlepiej podzielić dysk 120GB - ileś zajmuje recovery więc minus to, ile dać miejsca Viście?).

Dzięki za pomoc.

Recovery przywraca stan do “fabrycznego” więc partycje które tworzyłeś dodatkowo…zostaną usunięte.http://peb.pl/windows-vista/275130-reco … vista.html Na partycję systemową przeznacz ok.40 GB

Hmm, ja w swoim Lenovo miałem tak, że proces przywracania formatował mi tylko partycję C. Nie ma jednej reguły zachowań programów przywracających ustawienia fabryczne. To jest zależne od konkretnego producenta a bardziej od konkretnego modelu laptopa. Ja na twoim miejscu zrobił bym backup tej partycji której nie chcesz stracić, a następnie pobawić się tym recovery i poszukać opcji gdzie wybiera się jak ma wyglądać dysk po procesie recovery. Może i u Ciebie jest taka opcja aby formatować tylko C.

Co do pytania odnośnie optymalnej wielkości partycji systemowej, to ja zalecam 50 GB. Lepiej mieć zapas niż później kombinować. Np w przypadku kopiowania płyt DVD DL, potrzebujesz 8.5GB wolnego miejsca na C na pliki tymczasowe.