Przywracanie systemu z USB na laptop Dell

Witam. Mam do przywrocenia laptopa dell lnspiron 5758. Nie idzie przywrocić systemu z partycji ukrytej. Nie pojawia się taka opcja. Nie mam oryginalnej kopii z obrazem na dvd. Pobrałem obraz ze strony producenta do tego modelu. Zrobiłem instalatora z usb i odpala. Naprawianie i wszelkie próbynaprawy nic nie dają. Przy tych próbach wyświetla się informacja, żedysk jest zablokowany. Idzie tylko czysta instalacja. Co dziwne system jest na GPT ale jak zrobiłem obraz z systemem z usb na GPT to nic nue widzi. Na MBR odpala i jest ok. I tu moje pytanie. Czy jak sformatuje partycje na której jest system (pozostałe z obrazem i inne są) to da się zainstalować na systemie plików MBR i czy nie stracę w ten sposób licencji producenta na system? Przy takiej próbie widnie info, że mogę stracić aplikacje dostarczone przez producenta.

!

Nie powinieneś nic stracić pobierz jedynie wersje , taką jak masz zainstalowaną klucz jest zapisany w uefi, po instalacji , jedynie nie będziesz miał partycji recovery, ale dla pewności poczytaj na internecie może ten laptop uruchamia recovery specjalną kombinacją klawiszy.

Raczej nie. Bo już dwa razy w nim przywracałem system. Odbywało się normalnie. F12 opcja backup i przywracanie i do przodu. Teraz znajomych dzieciaki coś namieszali i lipa. Nawet po długim uruchamianiu jest czarny pulpit i nie mozna nic zrobic.