Przywracanie systemu za pomocą partycji recovery w Acer

Fabrycznie w laptopie (sygnatura) była preinstalowana vista na dysku C. Dysk składał się z 3 partycji - 2 ukrytych recovery i C gdzie stoi system. Następnie sam z partycji C (tam pozostał system i program files) wydzieliłem kolejną partycję D - pozostałe dane. Na chwilę obecną jestem raczej zmuszony skorzystać z przywracania systemu z partycji recovery i tu mam wątpliwości. Czy jest możliwość przywrócenia świeżej-fabrycznej visty (za pomocą recovery) na C w taki sposób aby nie utracić danych zawartych na partycji D. Czy też skorzystanie z recovery wiąże się tylko i wyłącznie z powrotem do punktu wyjściowego - skasowania C i D i w efekcie jednej wielkiej partycji C jak na początku?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Z tego co wiem to w przypadku laptopów HP i przywracania systemu za pomocą partycji Recovery to po skorzystaniu z tego i po ponownym uruchomieniu miałeś laptop taki jak w momencie rozpakowania go z kartonu - czyli jedną partycję dla użytkownika czyli w Twoim przypadku oznacza to całkowite usunięcie partycji D. Nie wiem czy tak samo jest w Acerze.

Pozdrawiam!

Powiem szczerze że trudno wyczuć jak producent to rozwiązał,dosyć często zdarza się ze zostaje wykonany “czarny scenariusz”,wszystko zostaje przywrócone do stanu fabrycznego,nie wiem jak to wygląda w Acer,w Asus jest wybór,możesz strzelić przywracanie tylko na partycji systemowej,reszta zostaje nienaruszona.W lapku MSI następuje kompletne usunięcie danych i powrót do absolutnych ustawień fabrycznych.

Możliwe że najlepszą opcją byłoby pożyczenie płytki z czystym systemem i wykonanie instalacji na czysto ze swoim kluczem.Wtedy masz pewność że dane na innych partycjach zostaną nienaruszone.

W moim przypadku po przywracaniu systemu w laptopie HP pozostały nie naruszone partycje D i E. Przywracanie robiłem z partycji Recovery.

Pozdrowił !!

Producent laptopów Acer udostępnia oprogramowanie do wykonania płyty przywracania o nazwie eRecovery Managment , wchodzący w skład Empowering Technology. Po co o tym wspominam? Przywracając system z partycji, wszystko zostanie przywrócone do ustawień fabrycznych, czyli do takiego stanu w jakim był komputer podczas pierwszego uruchomienia. W ten sposób stracisz wszystkie dane a rozmiary partycji zostaną przywrócone do ustawień fabrycznych. Aby tego uniknąć system musisz przywracać z płyty, która sobie możesz sam stworzyć w wymienionym wyżej programie, wtedy będziesz miał możliwość formatowania partycji tylko tej, na której jest system, czyli partycji C.

Program umożliwia również stworzenie obrazu obecnego stanu systemu, czyli na przykład po usunięciu zbędnego oprogramowania od producenta i zainstalowaniu potrzebnych programów, wtedy przywracanie zajmuje chwilę i system będzie posiadał wszystkie zainstalowane przez Ciebie programy. Program oferuje również stworzenie nośnika z samymi sterownikami.

Pozdrawiam!

Okazuje się, że przy moim oprogramowaniu (Acer eRcovery Managment 3.0.3007) przywracanie systemu z ukrytej partycji recovery nie formatuje dysku do stanu pierwotnego(fabrycznego). Przywrócenie czystego systemu do stanu fabrycznego następuje tylko na partycji C (w jej bieżącym stanie/rozmiarze zostaje sformatowana) bez naruszania pozostałych partycji utworzonych wtórnie przez użytkownika. :lol:

PS Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.