Przywracanie systemu - zaznaczyć czy nie?

Witam. W opcjach systemowych, nie mam zaznaczonej opcji “wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach”. Czy powinienem ją zaznaczyć dla prawidłowego funkcjonowania win xp?

Tak zostaw - niech będzie włączone przywracanie systemu,czasem może się przydać.

ale np w dziale bezpieczeństwo… czętso zalecaja by mieć wyłączone. Więc jak z tym jest?

Ja osobiście nie używam tej opcji na dyskach, które posiadają dane, ponieważ przy przywracaniu systemu cofnięte będą operacje na nim wykonane, co w konsekwencji powoduje utratę danych (modyfikację projektów, plików etc., przypadek doświadczony na własnej skórze) - sugeruję wyłączyć opcję przywracania na nich. Co do systemowego - czasem się to przydaje :slight_smile:

Jeśli są szkodniki,to aby skasować zawartość folderu z przywracania systemu tą funkcję się wyłącza,a później włącza ponownie.

Z tą funkcją zdania są podzielone - ja proponuję zostawić jak jest - czyli włączoną.

oki, dzieki za info :slight_smile:

Właczone przywracanie systemu spowalnia system i zajmuje od 2 do 20 % pojemności partycji. Często jest siedliskiem wirusów, których antyvir nie potrafi stamtąd usunąć. Można to chwilowo włączyć przed instalacjami programów - czasami pozwala się wycofać po jakiś problemach. Generalnie korzystam z obrazu partycji.:mrgreen:

Kenio80 powiedział:

Z tego, co ja obserwuję, w poradach w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis zaleca się raczej, by wyłączyć usługę na czas usuwania wirów …

Tutaj przychylam się do opinii wyrażonej przez JNJN.

Osobiście usługa ta kilka razy ratowała mnie z opresji skutkującej chociażby zawracaniem głowy fachowcom Forum z działu wyżej przedstawionego - sprawa chyba indywidualna…

Pozdrawiam

To ja się może wypowiem niejako w imieniu działu “Bezpieczeństwo” :wink:

Jeśli są wiry, wyłączamy przywracanie dokładnie z tego powodu, o jakim napisał JNJN , potem już indywidualną sprawą każdego jest, czy włącza je z powrotem.

Ja mam osobiście włączone, i dotąd 2 razy mi się przydało. Jest to funkcja przydatna szczególnie, jeśli ktoś nie ma dużej wiedzy o kompach i windowsie w ogóle - zabezpiecza wtedy przed skutkami jakichś przypadkowych działań albo błędami programów.

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników lepszym rozwiązaniem może się okazać obraz partycji systemowej :slight_smile:

Ja tylko sprostuję, co powiedział Monczkin - Przywracanie systemu nie dotyka żadnych danych użytkownika typu zawartość pulpitu, dokumenty, foldery na dyskach. Dotyczy to tylko plików systemowych, w tym głównie rejestru. Programy instalowane po dacie punktu przywracania trzeba więc zainstalować na nowo.

@docent co nie znaczy ,że programy te nie działaja bo np. dreamwaver działa ,zawsze istnieje opcja nadinstalowania aplikacji(czytaj zainstalowania z tymi samymi parametrami tej samej aplikacji na tej samej ścieżce .Co do utraty danych to Istnieje prawdopodobieństwo utraty danych (wiem przekonałem się o tym )