Przywracanie systemu !?

Witam.

Problem wygląda tak : jak chcę włączyć przywracanie systemu pojawia się komunikat takiej treści:

Przywracanie systemu nie może chronić tego komputera.Uruchom ponownie komputer, a następnie ponownie uruchom przywracanie systemu.

Dodam tylko że po restarciku jest to samo.

System WinXP pro + SP2.

Jak to przywrócić do normy??

Może tak:

Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Usługi, tam uruchamiasz Usługę Przywracania Systemu i wybierasz typ: Auto

Tam wszysko jest tak jak to opisałeś czyli uruchomiona i auto.

Jaki komputer konfiguracja.

Podgląd zdarzeń i napisz jakie ewentualne błędy.

Jak wgrywałeś SP2 czy z płyty zintegrowanej XP z SP2, czy po wgraniu XP.

Czy bez SP2 było dobrze.

SP2 wgrałem jakiś miesiąc temu na XP śmigam ok. roku.

W podglądzie zdarzeń jest taki komunikat:

Usługa przywracania systemu zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd: odmowa dostępu.

Zobacz usługi i zobacz czy usługa przywracania systemu jest uruchomiona na automatyczny,restart i sprawdz.

Jak próbuję uruchomić w usługach przywracanie systemu pojawia się komunikat:

Nie można uruchomić usługi Usługa przywracania systemu na komputerze Komputer lokalny.

Błąd 5: odmowa dostępu.

Masz konta,nie bawiłeś się rejestrem ustawianiem kont,wejdz na konto administratora i spróbuj włączyć tą usługe.

Lub przy starcie F8 i tryb awaryjny i konto administratora i zrób to samo.

Jak nic z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow,włóż płyte z XP do napędu,po chkdsk i sfc spacja.

Jak nic trzeba szukać w rejestrze blokady tej usługi.

Poszukaj i poczytaj.

odmowa dostępu

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

No więc tak: wszedłem do rejestru, patrzę a tam DisableSR- wartość 0 no myślę sobie mam chama przestawiłem na 1 i restarcik. Potem

Mój komp>>właściwości>>przywracanie sys.>> włącz i…

Komunikacik: Przywracanie systemu napotkało błąd podczas próby włączenia/wyłączenia jednego lub więcej dysków. Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie.

Po ponownym restarcie w rejestrze znowu jest DisablrSR 0 .

Bardzo proszę o precyzyjne wskazówki ponieważ moja wiedza na ten temat jest ograniczona (czyt. greenhorn). :frowning:

Spróbuj w trybie awaryjnym

W trybie awaryjnym wyskakuje to:

Przywracanie systemu nie może być włączone w trybie awaryjnym.

Uruchom ponownie kompa w trybie normalnym i spróbuj ponownie.

Ta franca zdaje się mówi mi: cyt. “Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?”

Mam już dość! Pomóżcie dobrzy ludzie!! :cry:

Ja to nie jestem zwolennikiem przywracaniu systemu, jest strasznie felerny… czesto windows nie wiedzi nowo doistalowanych lub odinstalowanych sterowników, polecam zrobic nową partycje i beckup systemu, najlepiej przyrostowy. świetna sprawa, szybko sie kompa przywraca do poprzedniego stanu: Dobry program do niego to True Imagine8.0pl tojest link do opisu programu: http://www.wiruszone.net/infopage.php?id=88 niestety programik sporo kosztuje :?