Przywracanie systemu

Jak to z tym jest? - chodzi mi o punkty nawrotu.

Kilka miesięcy temu system był potwornie zawirusowany - przy czyszczeniu przywracanie zostało wyłączone i tak już jest do tej pory. W tej chwili wygląda, ze jest ok. Chcę mieć dobry punkt nawrotu. Jezeli teraz odhaczę, to po restarcie jakie będą ustawienia?

ustawienia będa takie jakie masz teraz

jak przywracanie systemu było wyłączone to nie przywrocisz nic z tego okresu, po włączeniu dopiero bedzie zapisywane przywracanie systemu

Czyli tak - w tej chwili włączę sobie przywracanie syst.

Teraz hipotetycznie:

-wkrótce znowu wyłączę przywracanie systemu. I przypuśćmy, ze posypie się coś, wtedy z powrotem włączę przywracanie systemu, zresetuję - to jakie po tych działaniach będą ustawienia? :-k

kiedy masz włączone przywracanie systemu i coś się popsuje w kompie albo cos namieszasz i będziesz chciał cofnąć system to nie zawsz się to udaje i system powraca do właściwego stanu

po wyłączeniu przywracania systemu pliki restore odpowiadające za przywracanie znajdujace sie w C:\System Volume Information zostają usuniete a co za tym idzie nie można uruchomić przywracania systemu

Włącz przywracanie systemu i stwórz sobie punkt jego przywracania :slight_smile:

A robisz tak:

Start -> Programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu

W otwartym okienku zaznacz po lewej Utwórz punkt przywracania i kliknij dalej.

Wpisz sobie teraz Opis punku przywracania , np. “Wszystko działa” :slight_smile: i klikasz Utwórz.

Gdy coś się sypnie, będziesz mógł wrócić do tego punktu.

Otwierasz narzędzie przywracania systemu jak wyżej.

Klikasz Przywróć mój komputer do wcześniejszego stanu. Wybierasz ten punkt, klikasz dalej i już :slight_smile:

Dzięki squeet, właśnie taka rada była potrzebna! Duży plus :slight_smile:

No dobra wlaczone ma przywracanie systemu a teraz np. zdazy sie niebieski ekran albo winda nie bedzie sie uruchamiac? To co wtedy? jak moge przywrocic do zycia? niewiemczy dobrze rozumiem:(

Jak nie będziesz mógł uruchomić kompa, to wciskasz F8 podczas startu i tam masz przywracanie komputera do ostatniej dobrej, znanej konfiguracji :slight_smile:

Pomocna może okazać się również:

:arrow: Konsola odzyskiwania systemu

Poczytaj, przyda się :wink: