Przywracanie ustawień fabrycznych lenovo


(Padawan) #1

Witam,
proszą o informację jak przywrócić do ustawień fabrycznych Lenovo IdeaPad 320. Jest możliwość wywołania tego procesu z wiersza poleceń? Metody przedstawione na różnych stronach nie skutkują pojawieniem się odpowiednich opcji.
Błąd podczas uruchamiania “…the system registry is missing or contains error”. spowodowany błędnym dzieleniem partycji. Wielokrotna próba naprawy nie powiodła się. Nie mogę skorzystać z opcji Przywracania systemu bo nie jest określony punkt przywracania.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.


(Padawan) #2

Użycie przycisku novo i wybranie system recorvery, nie powoduje wyświetlenie się opcji przywróć do ustawień fabrycznych.


(bachus) #3

https://support.lenovo.com/pl/en/solutions/ht035659
https://www.medion.com/lenovoserviceshop/welcome


(Padawan) #4

Dziękuję za linki, ale przez 3 dni przejrzałem już pewnie większość takich informacji i dlatego postanowiłem napisać na forum. Prośba do lenovo o przesłanie odpowiedniego oprogramowania będzie trwała zbyt długo dodatkowo trzeba wpisać numer seryjny windowsa, a nie wiem jaki on jest. Jest to nowy nootebook z oryginalnym wbudowanym oprogramowaniem na ukrytej partycji, nie ma numeru na naklejce z tyłu. Czy znasz może jakąś komendę, która uruchomi proces instalacji od nowa?


(bachus) #5

Napisałeś, że próbowałeś to zrobić zgodnie z instrukcją - czyli pewnie w jakiś sposób uszkodziła się partycja ‘recovery’. Próbowałeś zgodnie z instrukcją pobrać obraz i przygotować dysk USB? Potrzeba numeru seryjnego laptopa a nie Windowsa (od Windows 8.x na naklejce nie ma numeru licencji). Inna sprawa - jaki masz Windows? Jak Ci zależy na czasie - jest jakiś powód dla jakiego nie możesz sam przeinstalować Windowsa od nowa (bez partycji Recovery)?


(Padawan) #6

Partycje dzieliłem programem, po restarcie Windows się nie uruchomił.
Na stronie Lenovo wpisałem numer seryjny można zamówić płytę recorvery około 3 tygodni.
Nie próbowałem pobrać obrazu i przygotować dysk USB, gdzie znajdę taką instrukcję?
Przeinstalować czyli pobrać se strony ponownie Windowsa i zainstalować od nowa?


(Padawan) #7

Podczas instalacja win10 z usb i wyborze miejsca instalacji pojawia się komunikat We couldnt find any drives.


(freshmeat) #8

Uszkodzony dysk, taśma…
BIOS widzi ten dysk?


(Padawan) #9

Oczywiście, nowy sprawny dysk. Tylko pewnie coś nadpisane przez program od partycji i nie potrafie tego naprawić.


(Padawan) #10

Może jakiś program do naprawy rejestru podczas rozruchu? Jak uruchomić Windowsa za pomocą konsoli?


(Direwolf) #11

Możliwe, że instalujesz przez USB 3.0
Zmień w Biosie porty USB na 2.0 i wtedy puść instalacje. Wtedy instalacji wykryje dyski, bo wczyta sterowniki urządzeń.


(Padawan) #12

Instalacja z CD natomiast wyświetla komunikat: System Windows nie może odnaleźć postanowień licencyjnych dotyczących oprogramowania… Oczywiście win10 pobrany ze strony microsoftu.


(marky.wolfheart) #13

W oczekiwaniu na dyski odzyskiwania Zainstaluj czysty Windows 10. Twój klucz jest już zapisany i aktywowany na serwerach microsoft wiec z legalnością nie będzie problemów. Jeśli masz ważne rzeczy na laptopie uruchom instalke linuxa z płyty lub pendrive`a np Minta by zgrać rzeczy na dysk zewnętrzny

Serial Windowsa znajdziesz tym programem https://goo.gl/6JpoaY. Możliwość zamówienia darmowego oryginalnego nośnika odzyskiwania systemu sprawdzisz tutaj https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/lenovorecovery po podaniu numeru seryjnego laptopa.


(Padawan) #14

Zainstalowałem Win pobranego z nielegalnej strony w wersji EN.
Na dysku C znajdują się katalogi:

  1. Windows
  2. Windows.old
  3. Windows.old.000
  4. Windows10Upgrade
    Czy jest teraz możliwość przywrócenia ustawień fabrycznych? Czy jest możliwość naprawy prawdopodobnie Windows.old gdzie był zainstalowany system z ukrytej partycji?

(marky.wolfheart) #15

Przez kilka dni od uaktualnienia do systemu Windows 10 możesz wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows, korzystając z pozycji Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwanie. Ta operacja umożliwia zachowanie plików osobistych, ale spowoduje usunięcie aplikacji i sterowników zainstalowanych po uaktualnieniu, a także wszelkich zmian wprowadzonych w ustawieniach.

Bezpośredni link do oryginalnego obrazu systemu Windows 10 64 bitowego w wersji Polskiej znajdziesz pod adresem : https://software-download.microsoft.com/db/Win10_1709_Polish_x64.iso?t=05d71c2a-c497-43c4-b69f-a6aaa4110b6e&e=1514033619&h=2d252b14d581a048cc40a77ecedb91dc

Bezpośredni link do oryginalnego obrazu systemu Windows 10 32 bitowego w wersji Polskiej znajdziesz pod adresem :
https://software-download.microsoft.com/db/Win10_1709_Polish_x32.iso?t=05d71c2a-c497-43c4-b69f-a6aaa4110b6e&e=1514033619&h=c87bc5dee70d40fe4cce06163009d0d1
Linki bedą działać 24h


(Padawan) #16

Nie mogę powrócić do poprzedniej wersji systemu bo nie został wykonany punkt kontrolny. Nie mam żadnych ważnych danych. Mogę wszystko usunąć. Chciałbym zainstalować ponownie wszystko od zera za pomocą ukrytej partycji, ale nie jest to możliwe. Opcja restore windows, restart i niestety nie ma opcji usuń wszystko / często widoczna na filmikach youtube.
Dziękuję za linki, pobiorę jeszcze raz. Będę próbował.


(Padawan) #17

Temat do zamknięcia.


(bachus) #18

Na forum wypada napisać jak poradziłeś sobie z problemem, a nie po kilku wiadomościach “temat do zamknięcia”.


(Padawan) #19

Nie poradziłem sobie z tematem. Wymieniłem w sklepie laptopa na inny.