Przywracanie Vista OS na laptopie

Witam

Jakiś czas temu nabyłem laptopa Asus X50GL z preinstalowanym systemem Vista Home Premium. Komputer ma zarówno Partycję Przywracania jak i Recovery CD. Chciałbym system postawić od nowa z tym, że:

• chciałbym do tego wykorzystać instalke systemu z partycji Recovery

• sformatować HDD pozostawając partycję przywracania w nie naruszonym stanie

• obecnie to wygląda tak: HDD 320GB w tym Recovery: 32GB C: 149GB(systemowa) D: 139GB

• docelowo ma wyglądać tak: HDD 320GB w tym Recovery: 32GB C: 60GB(systemowa) D: 114GB E: 114GB

Moje pytanie jest takie: Czy da się to zrobić? i Jak to zrobić?

Procedura Przywracania systemu jest mniej więcej taka jak na poniższej stronie: LINK Są 3 opcje do wyboru:

1. Przywracanie wyłącznie pierwszej partycji Windows (ta opcja usuwa wyłacznie pierwsza partycję, umożliwiając zachowanie innych partycji i tworzy nową partycję systemowa jako napęd “C”:slight_smile:

2. Przywracanie systemu Windows na całym dysku twardym (ta opcja usuwa wsszystkie partycje z dysku twardego i tworzy jedną nową partycje, jako napęd “C:”)

3. Przywracanie systemu Windows na całym dysku twardym z 2 partycjami (ta opcja usuwa wszystkei partycje z dysku twardego i tworzy dwie nowe partycje"C:" 60 % i “D:” 40%) < - - - czyli to co mam obecnie

Myśle żeby to zrobic w ten sposób:

• wybrać opcję 1 (w trakcie przywracania ustawic wielkość Dysku C z 149 GB na 60GB - jesli to możliwe???)

• partycję D sformatować już z poziomu samego Windowsa i pomniejszyć z 139GB do 114GB

• z pozostałego obszaru niesformatowanego utworzyć Dysk E z 114GB jeśli to możliwe z pozoimu Windowsa

Nie wiem czy dobrze kombinuję i czy to jest możliwe co napisałem. Nigdy jeszcze nie bawiłem się systemem preinstalowanym w ten sposób. Jeśli macie jakieś pomysły piszcie.

Ja bym to zrobił zupełnie inaczej… Przed przystąpieniem do działania zaopatrz się we wszystkie niezbędne sterowniki do grafiki dźwięku wi-fi… Zgraj wszystkie swoje dane na inny komputer lub dysk jak zewnętrzny HDD lub pendrive. Następnie ściągnij z Internetu (torrent) płytę instalacyjną z vistą. Wypal obraz visty na DVD i uruchom komputer ponownie aby instalator się włączył. Z poziomu instalatora wywal wszystkie partycje jakie są i to dosłownie wytnij wszystko w pień. Następnie zrób taki podział partycji jaki chcesz i zaznacz na jakiej partycji ma być zainstalowany system. Następnie podaj w instalatorze klucz licencyjny visty który masz na naklejce od spodu laptopa. I zainstaluj viste. Po instalacji zainstaluj sterowniki i aktywuj viste online. Potem zrób wszystko co uważasz za słuszne czyli programy tapety ikony aktualizacje itp… a następnie kiedy uznasz, że wszystko jest już zapięte na ostatni guzik to wypalasz na płycie lub pendrive program „Ghost 2003” zajmuje około 2MB i jest pod Dos’em. Robisz sobie obraz partycji z vistą i zapisujesz na jednej z pozostałych aplikacji. Obraz partycji 60GB będzie zajmował jakieś 4-10GB :wink: I to tyle :slight_smile: ja tak zrobiłem i jest super więc polecam.