Przywrócenie bootloadera i odzyskanie miejsca po Linuksie

Chciałbym się pozbyć Linuksa, którego zainstalowałem jakiś czas temu jako drugi system na moim Laptopie. Czy może ktoś opisać mi sprawdzony i bezpieczny sposób na przywrócenie bootloadera Windowsa, usunięcie partycji Linuksowej i włączenie tego miejsca do partycji windowsowej? Ważniejszy jest bootloader. Z partycja sobie w sumie chyba poradzę, z tym, że jeśli ją po prostu usunę to otrzymam komunikat o błędzie przy starcie komputera. Proszę o nie odsyłanie mnie do Gugla ani nie podawanie linków do wyszukanych na poczekaniu stron. To jest zbyt delikatna sprawa, żeby uczyć się metodą prób i błędów. :wink:

Dzięki! :slight_smile:

Mój post sprzed półtorej godziny: jak-wylaczyc-menedzer-rozruchu-systemu-windows-t449858.html#p2849043

Nawet w linkach z Google masz bardzo precyzyjne informacje, tylko trzeba wykazać chęć ich znalezienia.

Do “zabawy” z partycjami polecam EASEUS Partition Master

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Jeśli boisz się experymentów na żywym systemie zainstaluj sobie Virtual Boxa a w nim wirtualny komputer o takiej konfiguracji jaką masz. Zarchiwizuj dysk virtualnego komputera i możesz eksperymentować do woli.

Jak coś się nie uda przywracasz z kopii plik virtualnego dysku i po kłopocie.