Przywrócenie do stanu przed instalacją

(Ateny22) #1

Dzień dobry,

(wirtualizacjawit) #2

Witaj. A nie dodawali do zestawu jakiejś płyty aby stwierdzić jaka to była dokładnie dystrybucja linuxa ?

(Ateny22) #3

w dokumentach które dostałem mam jakiś swistek user license notice na którym jest napisane Linpus linux. nie wiem co to za system, ale jak spradzam w google to wychodzi na to, że to jakiś system z interfejsem graficznym.ja nic takiego nie miałem. tylko  czarne tło z jakimiś komendami,których nawet nie czytałem. pamiętam że było napisane linux. odrazu wszedłem do biosa zeby ustawic bootowanie z pena

(darek719) #4

ale przecież nawet jesli nie zgodzili by się na wymianę sprzętu, to jest gwarancja i wtedy serwis wymieni matryce! 

Z jednym badpikselem? Nie ma obowiązku. Są normy które określają ile takich uszkodzonych pikseli musi być żeby uznać to za uszkodzenie.

(Ateny22) #6

norma acera to 4 piksele:(

szczerze mówiąc, nawet nie pomyslalem zeby w dzisiejszych czasach trafiały się takie sztuki…no ale teraz już wiem,że przed kazzdym zakupem system na livecd i testowaniematrycy.

znalazłem tę stronę:

http://www.linpus.com/downloads.html

ale przyznam szczerze, że jestem w tych sprawach absolutnym laikiem> nigdy nie instalowałem linuxa,ani linpusa ani nic z tego srodowiska. czytałem na necie, że ludzie mieli jakieś problemy z formatowaniem dysku przy tym linuksie.nie chce bardziej nagrzebać, szczególnie, że informacji w internecie na ten temat bardzo mało.Ma ktoś może jakieś przydatne linki jak to zrobić?

informowałem sklep, że próbowałem instalować windowsa, ale mimo wszystko, trochę się boję,że do czegoś się doczepią

(darek719) #7

a chyba w pospiechu źle zrozumiałem problem… myślałem ze chodzi o piksel przez całą długość ekranu, w przypadku jednego badpoiksela masz racje - zasłonią się normami i nie wymienią :/ 

(DarkPeter) #8

Nagraj sobie płytę lub USB z GParted i usuń wszystkie partycje.

Linpus jest darmowy i mogłeś go usunąć nic to się ma do sprzętu.