Przywrócenie Google Chrome do ustawień domyślnych z pliku

Witam

Czy jest możliwość zrestartowania Google Chrome wywołując skrypt z pliku? Chodzi mi żeby przesłać gotowy plik do danej osoby z takim skryptem by po prostu odpaliła program który zresetuje Google Chrome.

Akurat dzisiaj wydano nową wersję Google Chrome. W Ustawieniach jest tam możliwość zresetowania ustawień do domyślnych. Zresztą poprzednio też tak było. Można też wykorzystać takie drobne narzędzie: http://www.majorgeeks.com/files/details/google_chrome_software_removal_tool.html

W Windowsie wystarczy usunąć, lub zmienić nazwę folderu "Default"
C:\Users%username%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Wystarczy zammknąć Chrome, wejść do C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ i zmienić nazwę/usunąć folder ‘Default’.

Na szybko możesz jakiegoś podstawowego batcha podesłać:

taskkill /F /IM “chrome.exe” > nul 2>&1
del /q /s /f “C:\Users%USERNAME%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default”>nul 2>&1

(nie było testowane… tylko zakładam, że działa).

2 polubienia

Astor44 to że przywrócić do ustawień domyślnych to wiem że się dało chociażby wklejając w przeglądarkę chrome://settings/resetProfileSettings

tylko kwestia tego że w tym przypadku jest to Chrome z różnymi wtyczkami typu McAffe i te sposoby nie działają, a jest to reperacja na odległość w dodatku z Windowsem po francusku. Dlatego myślałem żeby podesłać na email skrypt który zresetuje chrome

Polecam zdecydowanie odradzać komukolwiek odpalania jakichkolwiek skryptów wysłanych emailem nawet od zaufanych osób. To proszenie się o katastrofę. Jeśli nie wiesz dlaczego usuń PRO z nicka :wink:

Or maybe create new account, discourse no unlock change name?

Może lepiej zrobić reinstalacje chrome z zaznaczeniem opcji deinstalacji obecnego profilu chrome i obsłudze zalecić eksport zakładek i zapisanych haseł z lenistwa (sic!).
PS. Ta wtyczka raczej znów się zainstaluje jeśli się nie odinstaluje / wyłączy opcji w McAffe.

Zależy. Jak przesłać bezpośrednio do komputerya (via GPO, czy inny mechanizm wbudowany w zarządzanie stacją roboczą), to jest to zwykła praktyka “wstrzykiwanie” skryptów.

Autor napisał:

Dlatego myślałem żeby podesłać na email skrypt który zresetuje chrome

Stąd mój komentarz.

Możesz rozwinąć? Jeżeli skrypt sam napiszę i zapiszę w *.bat to chyba nie ulegnie on zmianie podczas przesyłania?

Teraz wyślesz skrypt a za jakiś czas wirus wyśle jakieś badziewie, które zaszyfruje dysk i ktoś będzie płakał.

1 polubienie

może się pobrać jako txt, przeróbka na plik exe może zostać zablokowana przez antywirus.

Jeśli nie jest to pomoc komercyjna, użyj teamviewera i połącz się zdalnie z komputerem, zrób co masz zrobić i się rozłącz.

Od kiedy to jaki kto ma nick czy co w nim jest zawarte określa stan wiedzy? Może jest pro w grze w bierki i udziela się głównie w tym temacie, ale tym razem ma inny problem…

1 polubienie

Z rozsądnych rozwiązań chyba pozostaje TV tyle że wiem że musi się dać wymusić resetowanie Chrome w inny sposób niż te podstawowe takich jak np. podał bachus

Swoją drogą nie wiem czemu ktoś od razu przyczepia się ksywki i sugeruje mi nieznajomość zasad bezpieczeństwa.

Nie zawsze personel w hotelu jest dobrze przeszkolony i może się nabrać na scam że wysyłasz kolejny fix dla systemu - nie sprawdzą nadawcy przed otwarciem, nie zwrócą uwagi np. na maszynowy angielski / francuski.