Przywrócenie historii w Firefox'ie 17.0.1

Po dzisiejszej aktualizacji motywu Australis -zniknęła cała historia przeglądanych stron.Teoretycznie MozBackup zapisuje m.in. historię-teoretycznie,bo w rzeczywistości po przywróceniu owej kopii niestety cała historia jest czysta.Dodatkowo korzystam też z FEBE i tu o dziwo też tylko w teorii możliwe jest przywrócenie historii.Po wybraniu opcji →przywróć historię odwiedzanych stron→ ostrzeżenie przed utratą obecnych danych→plik history*.json i…:“wystąpił błąd odtwarzania” i tak za każdym z chyba 12 razy.Powyższy problem jest o tyle dla mnie istotny,bowiem razem z historią zniknęły favicony wszystkich zakładek ,co dla “wzrokowca” jest sporym utrudnieniem w poruszaniu się pośród sporej ich ilości.Nie sposób,bowiem teraz odwiedzać każdą z nich po to tylko żeby odświeżyć favicony,zwłaszcza mając limit transferu.Czy jest jakiś sposób z pliku .json ,(który to,otwarty przez firefoxa wyświetla całą historię) ją przywrócić? :frowning:

Odpowiedzi na pytanie nie znam.

ps.

Najlepszym sposobem na uniknięcie takiego problemu w przyszłości jest backup następujących katalogów:

  • c:\Users\< nazwa użytkownika >\AppData\Local\Mozilla\

  • c:\Users\< nazwa użytkownika >\AppData\Roaming\Mozilla\

W tych 2 katalogach masz wszystkie pluginy, dodatki, skórki, zakładki, favicony, historie i ustawienia przeglądarki.

@przybylas dzięki za zainteresowanie i wskazówkę.

Najlepszym sposobem jest wbudowana w liska Synchronizacja na serwery Mozilli… jeżeli miałeś ją włączoną to ściągniesz wszystko z serwerów… Jeżeli nie miałeś to skonfiguruj już teraz synchronizacje, aby na przyszłość nie było takich niespodzianek…

Synchronizacja działa zawszę i na 100%

A więc na chwilę obecną jest tak: -przywróciłem cały system z backup’u (Acronis True),wszystko było OK do czasu uruchomienia ff.Pomimo,że jest cała historia przeglądanych stron (zapisałem na serwerze) to niektóre zakładki (chyba losowo) były w 2 a nawet w 3 kopiach i zniknęły ich favicony-odwiedzenie strony nie odświeża ich-pozostają domyślne.Nie wiem co jest tego przyczyną i nie mam już ochoty dochodzić tego stanu rzeczy.Reasumując:mam już dosyć problemów z liskiem (standardowo po każdej aktualizacji jest coś nie halo) czas chyba na przesiadkę.Pozdro dzięki za zainteresowanie :slight_smile:

Dodane 31.12.2012 (Pn) 18:11

Favicon Picker i Check Places te dwie wtyczki (głównie ta druga) były przyczyną opisanych powyżej problemów.Pierwsza umożliwiała ustawienie własnej favicony,druga “sprawdzała” ważność (aktualność) zakładek.Polecam ku przestrodze.Pozdrawiam,wszystkiego dobrego w Nowym 2013 Roku!