Przywrócenie komputera do stanu fabrycznego

(tomasko) #1

Witam

Mój problem wydaje się prosty,ale nie stet nie jest :frowning:

Chodzi o to że system w komputerze stacjonarnym nie działa prawidłowo.

Nie mam dostępu do robienia czego kol wiek na kompie na około 1/4 ... zawsze pokazuje że jakiś błąd , brak dostępu,nie może otworzyć,itd.itp.

Coś siadło w systemie i chciałbym go przywrócić do ustawień fabrycznych,ale właśnie nie mogę wejść w system recovery,bo to też właśnie siadło w tym miejscu.

Działać działa komp tyle że prawie nic już w nim nie mogę zmienić lub dodać.

komputer to:

Acer veriton x2631

Intel Core i3-4130  3,4 GHz

Windows 7 home premum

System po angielsku

Płyty z Windows nie było w komplecie ... dodam że jestem zielony w tym temacie.

(Azi) #2

W trybie awaryjnym też nie można uruchomić recovery? F8 przy starcie komputera, podaj komunikaty błędów.

(tomasko) #3

A jak już uda mi się otworzyć recovery to czy stracę pamięć cookie i zapisane  zapamiętane strony w ulubionych?

(Longhorn2009) #4

Recovery to ustawienia fabryczne tak jak po wyjęciu z pudełka. Jeśli chcesz zachować zakładki możesz je ręcznie skopiować lub zalogować się na konto i ustawić synchronizację. 

(tomasko) #5

Tak chcę zachować moje zakładki,a dokładnie chodzi mi o wszystkie hasła na różnych forach itd. 

(Longhorn2009) #6

Więc zabezpiecz profil aby nie utracić tych danych,  np dla Firefoksa wygląda to takhttps://support.mozilla.org/pl/kb/Tworzenie kopii zapasowej swoich danych

(tomasko) #7

Longhorn2009

Zrobiłem kopię zapasową na pulpit i od razu zrobiłem przywróć.

Jak na razie wszystko działa czy teraz mogę bez strachu że wszystko stracę wejść w recovery?

(Dimatheus) #8

Hej,

Proponuję przenieść kopię zapasową na inną partycję, ewentualnie na dysk przenośny bądź pendrive’a. Jeśli wykonasz Recovery, to wszystko, co znajdowało się na pulpicie, zostanie usunięte.

Pozdrawiam,

(tomasko) #9

Dzięki mod.

Skopiowałem na dysk zewnętrzny.