Przywrócenie licencji z BIOS

Witam, mam problem, usunąłem partycję recovery w laptopie Lenovo Y580, klucz do Windows 8 jest zaszyty w biosie wyciągnąłem go sobie nawet ale po wpisaniu po świeżej instalce Win8 z płyty nie przyjmuje go. Jak odzyskać moją licencję?

Przed czystą instalacją nowego systemu dobrym działaniem jest sporządzenie kopii zapasowej aktywacji systemu i zainstalowanych produktów Microsoftu. Opisany klucz wpisany ręcznie nie przejdzie (licencja zbiorowa). Pozostaje klucz aktywacyjny z naklejki. Jak nie przejdzie- telefon do Microsoftu. Konsultant będzie zadawał dużo, bardzo konkretnych pytań.

Niestety naklejka to poprostu “złote” logo Windows 8, nie ma tam klucza no nic w takim razie zadzwonię, dzięki.

Hm…

Na moim Lenovo p580 usunąłem wszystkie partycje i stworzyłem takie jak sam chciałem (recovery od razu skasowałem bo i tak bym nie używał).

Instalowałem Windows 8 z obrazu iso (z pendriva) którego po prostu ściągnąłem z internetu ale ważne żeby to był zwykły windows 8 a nie żaden pro czy enterprise czy w ogóle jakiś modyfikowany i licencjce sam pobrał z biosu. Pozdrawiam.