Przywrócenie partycji po podziale w Partition Magic

(Desktjet) #1

Witam! Przejdę od razu do rzeczy- Chciałem zwiększyć partycje systemową zabierając wolne miejsce z dwóch innych (używałem Partition Magic). Z jednej się udało, ale podczas drugiej takiej 'operacji' niechcący wcisnąłem Cancel no i się posypało:| Po restarcie komputera zniknęła mi ta partycja. Sprawdziłem w Partition Magic,że ją widzi, ale niestety kompletnie nie wiem jak ją teraz przywrócić tak,aby nie utracić zapisanych na niej danych.

Z góry b.dziekuje za wszelką pomoc!

(Semtex) #2

Spróbuj programem TestDisk.Można nim odzyskać partycje lub dane.

(Desktjet) #3

Ok pobrałem testDisk tylko nie za bardzo wiem jak go użyć. Znalazłem na stronie instrukcje,ale jest ona jakaś b.zaawansowana i trochę się gubię, a nie chce jeszcze bardziej czegoś zepsuć.. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i mnie pokierował? Będę b.wdzięczny!

(Semtex) #4

Zapoznaj się z tym tematem:Klik,jest dosyć przystępnie opisany.

(Desktjet) #5

No właśnie o tej stronie mówiłem...

Na wszelki wypadek dam screena z zarządzania dyskami. Tam widzi tą partycje i jest napisane zdrowa.. może nie muszę korzystać z tego skomplikowanego programu:P może jest jakiś łatwiejszy sposób?

ae120038e5855b35m.jpg

(Semtex) #6

Daj zrzut.Jeżeli w zarządzaniu dyskami jest widoczna to mamy pytanie,czy próbowałeś na nią wejść?Bo to można zrobić spod tego narzędzia,jeżeli w momencie próby wejścia dostaniesz komunikat że przed użyciem trzeba tę partycję sformatować to niepozostanie nic innego jak użycie narzędzia,które podałem.Nie mogę Ci opisać jak z niego skorzystać bo jeszcze nie miałem okazji z niego korzystać.

EDIT

Czy to ta partycja zaznaczona na szaro,bez przydzielonej litery dysku?Jeżeli tak to może przydziel jej literę,choć wątpię czy to pomoże.

(Desktjet) #7

Pomogło przydzielenie litery!- Dzięki! Mogę już normalnie wejść na dysk! Ale się cieszę,że obyło się bez skomplikowanych ingerencji:)

Dzięki jeszcze raz!