Przywrócenie "Pomoc i Obsługa Techniczna


(Joten1) #1

Swego czasu,chyba z rok temu korzystając z jakichś porad dotyczących optymalizacji Windows-wyłączyłem (services.msc)>Pomoc i obsługa techniczna<. Ostatnio chciałem poszukać rozwiązania problemu właśnie tam i ponownie włączyłem tę usługę,tyle że nie działa-tzn. nie wyświetla się nic.Jak ją przywrócić?


(eddie71) #2

Nie mam Visty ale znalazłem na ten temat artykuł:

http://www.vista.pl/porady/310_proste_i … vista.html


(Joten1) #3

@eddie71 ja też nie mam Visty (nie ten dział),mam xp-eka


(Piotrkijak) #4

joten1 , no to ja Ci bardzo współczuje, skoro optymalizujesz XP sposobami dla Visty… Skoro usługa nie działa pomimo jej uruchamiania po mojemu niestety bez reinstalacji systemu się nie objedzie…


(Joten1) #5

@Piotr92 chyba nie czytasz ze zrozumieniem-optymalizuję XP sposobami dla XP (http://www.poradykomputerowe.pl/)


(manieKMP) #6

Sprawdzałeś od czego może być zależna ta usługa?

Z tego co wyczytałem (dawno z XP-ka nie korzystałem), usługa o której piszesz zależna jest od zdalnego wywoływania procedury (RPC) i jeśli ona się nie uruchamia lub jest wyłączona, to i ta pomoc i obsługa techniczna nie ma “prawa” działać właściwie.

Jakby co, tutaj masz XP-ki i w tematach możesz zobaczyć jak wyglądają domyślne ustawienia usług. A poza tym we właściwościach usługi, w zakładce “Zależności” możesz zobaczyć od czego dana usługa jest zależna lub co jest od niej zależne, wtedy zostaje sprawdzenie czy nie ma się tego wyłączonego.

PS. Nie jestem pewien, ale czy ten typ wsparcia nie mógł zostać “usunięty” przez MS, w końcu ogólnie XP-kowi kończy się wsparcie jako takie.