Przywrócenie poprzeniej wersji sterowników dla karty graficznej


(Firegreeoox) #1

Cześć, jest taka sprawa. Po zakupie kompa instalowałem wszystkie sterowniki. To było z 4-5 lat temu. Jakiś rok temu zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej i od tamtego czasu występują problemy. Przykładowo podczas oglądania youtube komputer mi się zawiesza (jest czarny ekran, bądź taki cały w kolorowe paski) i trzeba go resetować. A więc mam do was pytanie, mianowicie czy da się sprawdzić pierwsze zainstalowane sterowniki do karty graficznej na komputerze? Chciałbym do nich powrócić, bo z nimi nigdy problemów nie miałem. Poza tym na tych nowych niektóre gry zaczęły mi zacinać...

 

Dziękuję za pomoc. Jeżeli zamieściłem temat w złym dziale to przepraszam, nie orientuję się za bardzo.


(rgabrysiak) #2

Cześć,

 

Nie możesz po prostu pobrać i zainstalować starszych sterowników? Znajdziesz je na stronie producenta karty graficznej, bądź płyty głównej (jeżeli kartę masz zintegrowaną).

Albo zainstaluj sterowniki z płyty, która zwykle dołączana jest do komputera.


(Firegreeoox) #3

No właśnie sęk w tym, że nie chciałbym namieszać i wgrać jakichś złych i starych sterowników, a co do płyty to niestety nie mogłem jej znaleźć. Czyli mam rozumieć, że nie ma takiej opcji by jakoś sprawdzić moje poprzednie stery?


(rgabrysiak) #4

Cześć,

Nie wiem jaki system posiadasz, ale sprawdź: http://support.microsoft.com/kb/306546/pl


(Firegreeoox) #5

Dzięki za pomoc kolego, ale zapomniałem dodać, że miałem format  :? W związku z tym ta strona mi nie pomoże. No nic, postaram się jeszcze dokładniej poszukać płytki od karty graficznej, albo pobiorę jakieś starsze stery, chyba nic innego mi nie pozostaje  :frowning:


(rgabrysiak) #6

Cześć,

Skoro dokonałeś reinstalacji systemu to jak niby chciałeś się dowiedzieć jakie sterowniki miałeś zainstalowane na komputerze przed jego wykonaniem?

Pozostaje ci instalacja starszych sterowników, metodą prób i błędów.


(Dimatheus) #7

Hej,

A jaką kartę graficzną posiadasz? Możesz sprawdzić to przy pomocy programu GPU-Z.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Firegreeoox) #8

Dobra, znalazłem płytę ze sterownikami do płyty głównej! Dziękuję za pomoc panowie, z płytą nie powinienem mieć już żadnych problemów :slight_smile:

Pozdrawiam.