Przywrócenie poprzeniej wersji sterowników dla karty graficznej

Cześć, jest taka sprawa. Po zakupie kompa instalowałem wszystkie sterowniki. To było z 4-5 lat temu. Jakiś rok temu zaktualizowałem sterowniki do karty graficznej i od tamtego czasu występują problemy. Przykładowo podczas oglądania youtube komputer mi się zawiesza (jest czarny ekran, bądź taki cały w kolorowe paski) i trzeba go resetować. A więc mam do was pytanie, mianowicie czy da się sprawdzić pierwsze zainstalowane sterowniki do karty graficznej na komputerze? Chciałbym do nich powrócić, bo z nimi nigdy problemów nie miałem. Poza tym na tych nowych niektóre gry zaczęły mi zacinać…

 

Dziękuję za pomoc. Jeżeli zamieściłem temat w złym dziale to przepraszam, nie orientuję się za bardzo.

Cześć,

 

Nie możesz po prostu pobrać i zainstalować starszych sterowników? Znajdziesz je na stronie producenta karty graficznej, bądź płyty głównej (jeżeli kartę masz zintegrowaną).

Albo zainstaluj sterowniki z płyty, która zwykle dołączana jest do komputera.

No właśnie sęk w tym, że nie chciałbym namieszać i wgrać jakichś złych i starych sterowników, a co do płyty to niestety nie mogłem jej znaleźć. Czyli mam rozumieć, że nie ma takiej opcji by jakoś sprawdzić moje poprzednie stery?

Cześć,

Nie wiem jaki system posiadasz, ale sprawdź: http://support.microsoft.com/kb/306546/pl

Dzięki za pomoc kolego, ale zapomniałem dodać, że miałem format  :? W związku z tym ta strona mi nie pomoże. No nic, postaram się jeszcze dokładniej poszukać płytki od karty graficznej, albo pobiorę jakieś starsze stery, chyba nic innego mi nie pozostaje  :frowning:

Cześć,

Skoro dokonałeś reinstalacji systemu to jak niby chciałeś się dowiedzieć jakie sterowniki miałeś zainstalowane na komputerze przed jego wykonaniem?

Pozostaje ci instalacja starszych sterowników, metodą prób i błędów.

Hej,

A jaką kartę graficzną posiadasz? Możesz sprawdzić to przy pomocy programu GPU-Z.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobra, znalazłem płytę ze sterownikami do płyty głównej! Dziękuję za pomoc panowie, z płytą nie powinienem mieć już żadnych problemów :slight_smile:

Pozdrawiam.