Przywrócenie programu antywirusowego AVAST

W ub. roku skorzystałem z oferty i kupiłem roczny program antywirusowy za 104 zł. Działał (miałem ikonę programu na ekranie, mogłem sprawdzać sprawność ochrony). Dwa miesiące temu wnuk mi zainstalował nowy komputer. Choć mówił, że mi wszystkie “zasoby” ze starego przeniósł, to jednak teraz nie widzę ikonki tego programu i jego działania. Jedynie co mi zostało to dowód przelewu na zakup programu (do wglądu). Nie znajduję możliwości nawiązania kontaktu z sprzedawcą (Sztokholm - TEXTILGATAN). Czuje się zupełnie zagubiony i jednocześnie wystraszony, bo otrzymuje ostatnio komunikaty ostrzegające o zagrożeniu wirusowym (z innego programu). Czy może mi ktoś ( osiemdziesięciolatkowi) pomóc ?

Czy orientuje się Pan jaki system operacyjny jest zainstalowany w komputerze? Czy może Pan otworzyć tzw. Panel Sterowania? Jeśli tak, to pod ikoną Programy i Funkcje proszę sprawdzić czy widnieje tam jakaś pozycja ze słowem “Avast”. Jeśli tak, to ten program jest zainstalowany w komputerze.

Program można pobrać ze strony producenta https://www.avast.com/pl-pl/premier Zależnie od wykupionej wersji należy pobrać wersję premier, Internet Security czy inną. Po zainstalowaniu będzie możliwość podać klucz licencyjny, o ile jest jeszcze ważny. Istotne aby w systemie nie było dwóch programów antywirusowych. Wbudowany Defender sam się dezaktywuje gdy wykryje inny program.