Przywrócenie standardowego paska zadań w Windows XP

 

Witam.

Problemem jest brak możliwości przywrócenia niebieskiego paska zadań domyślnego dla WinXP.
Zdarzyło się to po restarcie po skanowaniu komputera programem AdwCleaner 6.041. Wtedy pasek zadań z XP został zastąpiony przez ten szary pasek dla Windows 95.

Nie mam żadnej opcji zmiany na inny styl paska, przycisków i okien, jedynie mogę zmieniać schemat kolorów. Próbowałem wykorzystać Vista Ultimate VG jako nową kompozycję ale niestety też nie daje się go uruchomić.

System: Windows XP SP3

 

Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi w rozwiązaniu tego problemu.

 

PS Podejrzewam, że będą potrzebne logi ale ze względu na to że dawno nie pisałem na tym forum nie orientuję się z jakich programów wytworzyć logi.

 

Pozdrawiam gorąco.

 

z tego co pamiętam to… właściwości systemu -> zakładka: zaawansowane -> wydajność (ustawienia) -> efekty wizualne

Wszystko jest odhaczone w oknie zakładki efekty wizualne, przy zaznaczonej opcji Dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu.

Ponadto sprawdziłem jeszcze usługę Kompozycja. Próbowałem ją uruchomić, bo była wyłączona przy ustawionym automatycznym uruchamianiu lecz, pojawił się błąd:

_ Błąd 1075: Usługa zależności nie istnieje lub została oznaczona do usunięcia._

Przyczyną może być pozostałość po szkodliwym programie adware, który modyfikuje usługę kompozycje.

Uruchom edytor rejestru i sprawdź ten klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Themes

Jeżeli znajdziesz wartość DependOnService: iThemes5 to kliknij prawym i wybierz Usuń.

Później zrestartuj komputer.

Dzięki @Atis, pasek WinXP przywrócony - przyczyną był właśnie ten szkodliwy wpis w rejestrze DependOnService.

OT Fajnie, że udało się szybko sprawnie rozwiązać problem.

Warto było wrócić na stare dobre forum dobrych programów po latach ^^ :slight_smile:
Dzięki również @wesoly82za pomoc.
Pozdrawiam