Przywrócenie systemu windows 8


(Tatonmarcin) #1

Witam!

 

Jestem posiadaczem laptopa Samsung 530u3c, na którym fabrycznie był zainstalowany Windows 8. Kilka miesięcy temu zainstalowałem na nim linuxa, ale gdzieś po drodze przypadkiem sformatowałem partycję recovery :stuck_out_tongue: Teraz chcałby z powrotem zainstalować win8 na tym laptopie. Co mógłbym zrobić?


(Bogdan_G) #2

Jeśli nie masz widocznej naklejki po wyjęciu baterii, to pewnie wg nowej mody* masz przechlapane, gdyż win8 jest tylko na recovery, a klucz zaszyty jest w biosie laptopa. Tak to leciało, żeby upilnować recovery. Tylko producent laptopa może Ci przysłać OS z softem, jeśli potrafisz przekonać support, wg numeru produktu. To na pewno wersja tania, specjalna microsoftu dla producentów laptopów i kluczem z recovery nikt nie aktywował jeszcze normalnej wersji windowsa, choćby była podana wersja na naklejce coa. Gdy to było, to pasował klucz z naklejki, ale nie z recovery.

Kontakt do supportu pewnie znajdziesz w necie… musiałbyś umieć wydobyć klucz z biosu i ktoś z dokładnie tego samego modelu laptopa udostępniłby Ci recovery. Ale to niemożliwe…

Gdy support odmówi Ci pomocy w temacie, to trzeba kupić win8 i cieszyć się czystą instalacją, a szanować OS.


(Tatonmarcin) #3

Dziękuje za odpowiedź. W kontaktuje się z supportem, może coś uda się osiągnąć…


(tifoso) #4

Pożyczasz płytę z Win8 od kolegi i instalujesz, klucz zostanie ściągnięty z Biosu. Samsung nie udostępnia płyt z systemem ale może CI wgrać partycje recovery, koszt takiej usługi kilka miesięcy temu wynosił 150zł.

 


(Tatonmarcin) #5

A da się to zrobić z pendrivem? Bo nie mam napędu optycznego w lapku?


(tifoso) #6

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-USBDVD-Download-Tool,Program,Windows,25159.html

Za pomocą tego programu stworzysz bootowalny pendrive. Nie przejmuj się, że to do Win7, bez problemu działa z Win8.

Tu masz opis jak to zrobić: http://www.centrumxp.pl/Windows8/2572,Instalacja-Windows-8-z-nosnika-USB.aspx

 


(Tatonmarcin) #7

Dzięki. Wypróbuję ten sposób