Przywrócenie systemu windows do stanu początkowego

Witam mam pytanie czy istnieje taka możliwość aby szybko przywrócić system windosws do stanu takiego jak po instalacji tj. sam windows XP bez niczego:)

Czy musze wszystko usuwać ręcznie

ps: Niemam płytki windowsa XP

Cześć

Musiałbyś odinstalować wszystkie programy które od tego czasu zainstalowałeś. A i tak nie daje ci to gwarancji że wszystko będzie tak jak na początku.

Więc o przeinstalowaniu systemu możesz zapomnieć.

W Windows XP nie ma takiej możliwości. W Windows 8 jest.

Nawet jak odinstalujesz wszystkie programy to i tak nie będziesz miał czystego systemu. Na przyszłość zrób sobie kopie systemu, zaraz po zainstalowaniu i aktywowaniu

http://support.microsoft.com/kb/306084/pl

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1394,Przywracanie-systemu.aspx

Mam bardzo starego notebooka firmy ASUS z zainstalowanym fabrycznie Windows XP i w komplecie otrzymałem trzy płyty CD z recovery, którym przywraca się system do stanu fabrycznego, tyle, że trudno powiedzieć o tym procesie, że odbywa się szybko (około 7 godzin #-o ).

:roll:

Jak najbardziej, jest. Ściągasz z torrentów iso niemodyfikowanego Windowsa(te nie ruszane mają zazwyczaj dopisek MSDN), wypalasz na płtkę CD, czy tam DVD jak nie masz CD, instalujesz na własny klucz, aktywujesz telefonicznie(jeżeli zapytają dlaczego aktywujesz system, np. mówisz, że miałeś zmieniłeś system nie preinstalowany) i po problemie. Konsultowałem się kiedyś z jednym informatykiem i powiedział,że dzwoniłł do Microsoftu i powiedzieli mu, że nie ma żadnego problemu - można ściągnąć sobie Windowsa z internetu i zainstalować na swój oryginalny CD-KEY i ten system jak najbardziej nadal będzie traktowany jako oryginał. Nawet jakbyś miał jeszcze takiego pecha, że zostałbyś skontrolowany pod kontem lagalności oprogramowania i złapali CIę na kopii Windowsa, to nie ma żadego problemu, bo pokazujesz na lapie certyfikat COA z kluczem i jesteś kryty, ponieważ licencją jest naklejka COA, a nie orygiinalny nośnik Swoją drogą prawo przewiduje możliwość wykoanania jednej kopii na własny użytek jako backup oryginału, tak więc nikt się czepiać nie będzie, ze masz skopiowanego Windowsa, o ile jesteś w stanie udowodnić, że posiadasz licencję.