Przywrócenie ustawień fabrycznych a poprzednia wersja Androida

Pytanie jak w temacie. Czy jeżeli przywrócę fabryczne ustawienia, to wrócę też do poprzedniej wersji Androida? Miałam 5, potem aktualizowałam do 6, i to zabrało dużo pamięci. Mam tylko potrzebne aplikacje (OK, niemało, ale naprawdę potrzebne, więc usuwanie nie wchodzi w grę)m oczywiście aktualizuję je. Od pewnego momentu często pojawia się informacja, że brakuje pamięci systemowej. Wiadomo, czyszczę. Niestety większości aplikacji nie da się przenieść na kartę pamięci. Nie mam też zamiaru kupować nowego smartfonu, bo ten, co mam (Samsung J5) działa bez zarzutów.

Więc pytanie: jeżeli przywrócę fabryczne ustawienia, to znowu będę miała 5?

Nie. Zostanie 6.

1 polubienie

:frowning: W takim razie przywrócenie nie ma sensu…

Dzięki!

@martamu Trzeba wgrać cały system.
Jaki to J5? Oryginalny, 2017, 2018 czy inny? Pytam, bo to BARDZO WAŻNE! Podaj symbol, który jest na opakowaniu lub w informacjach, które znajdziesz w ustawieniach.

Nie ma to jak zupełnie zielonej osobie poradzić wgrywanie od nowa systemu do telefonu. Ucegli sobie smartfona i co jej powiesz?

1 polubienie

Jasne, że oryginalny, a co, są inne?

2016, kupiony w 2017

Z wgraniem systemu chyba dałabym radę (w komputerach jakoś tam grzebię, i wszystko działa - i u mnie, i u rodziny, i u koleżanek), ale z powodu małej ilości pamięci chyba nie warto tym się bawić

1 polubienie

Jest jeszcze opcja przyłączenia karty pamięci do pamięci wewnętrznej telefonu na stałe. Wiąże się to co prawda z usunięciem danych z karty pamięci (trzeba byłoby zrobić kopię ważniejszych plików) ale za to potem nie powinno już brakować miejsca bo całość będzie traktowana jako jedna pamięć wewnętrzna.
Ps.: Od razu uczulam że karta pamięci musi być odpowiednie wydajna (szybka) bo inaczej cały system może wolniej pracować.

To super, a jak to się robi? Tam jest dobrze działająca karta pamięci, ale bez problemów kupię nową, o większej pojemności i szybszą

https://support.google.com/android/answer/6088895?hl=pl

@saturno, no chyba wiem, jak włożyć kartę SD…

Z Twojego wpisu wynikało, że można podłączyć kartę w taki sposób, że ona stanie się niejako częścią pamięci telefonu (a nie pamięcią zewnętrzną). A pod linkiem, który przesłałeś, jest instrukcja do zwykłego używania karty pamięci, która nawet nie jest potrzebna, bo to są oczywiste sprawy.

Masz może jakiś link do tego poprzedniego swojego wpisu?

Ale o co ci chodzi???
W załączonym przeze mnie wcześniej linku:
https://support.google.com/android/answer/6088895?hl=pl
Jest pozycja: Instalacja karty SD

Dalej jest: Krok 2. Włącz obsługę karty SD

Gdzie opisane jest że jednym z rodzajów użycia karty pamięci jest:

“Pamięć wewnętrzna:
Można na niej zapisać aplikacje i dane przeznaczone tylko dla danego urządzenia. Przeniesienie karty SD do innego urządzenia spowoduje wykasowanie z niej danych (zostanie ona „sformatowana”). Wtedy będzie można jej użyć w innym urządzeniu.”

:woman_facepalming:t2:

Dziękuję

ciekawi mnie jak tego dokonałeś ?

A o co Ci chodzi? I do kogo piszesz?

o to …Z wgraniem systemu chyba dałabym radę (w komputerach jakoś tam grzebię, i wszystko działa

powiedział, że to jest możliwe. A jak możliwe, to chyba nie jest trudniejsze, niż jakaś tam reinstalacja Windowsa, a tym bardziej ze zgubionym hasłem? :wink: Bo kiedyś musiałam to zrobić

Ale spoko, już nie będę nic kombinować. Dla mnie odpowiedzią był ten wpis:

Chociaż mnie bardzo zainteresował także ten:

itd.

Ale mniejsza z tym

ok dzięki za info